סנונית ראשונה ליישום חוק ההסדרה

צווי הפסקת עבודה שהוצאו אחרי חקיקת החוק למבנים בפסגות בוטלו בהתאם לחוק ההסדרה. תהליך דומה צפוי בכוכב יעקב ומודיעין עילית.

ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ז

סנונית ראשונה ליישום חוק ההסדרה-ערוץ 7
תימנע הריסה ללא תכלית. ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המנהל האזרחי ביטל במהלך השבוע האחרון צווי הפסקת עבודה הנוגעים לארבעה מבנים בפסגות שבבנימין, וזאת בעקבות חקיקת חוק ההסדרה, כך דווח הבוקר (שני) בגלי צה"ל.

צווי הפסקת עבודה נוספים שהוצאו בנוגע לחמישה מבנים במודיעין עילית ושני מבנים בכוכב יעקב צפויים להיות מבוטלים בקרוב מאותה סיבה.

עו"ד בועז ארזי, המייצג את בעל המבנים בפסגות מטעם תנועת רגבים, הסביר את המהלך: "מדובר בסנונית ראשונה של חוק ההסדרה. הקפאת הליכי אכיפה כנגד בניה נועדה כדי לאפשר לרשויות המנהל האזרחי להוציא לפועל את הוראות החוק ולהבטיח שאירועים מקוממים כמו הריסת הבתים בעפרה, שנעשתה ללא תכלית, לא יחזרו על עצמם".

חגית עפרן מארגון שלום עכשיו תקפה בגלי צה"ל את ביטול צווי ההריסה, "הסיפור הזה חושף את המשמעות האמתית של חוק ההסדרה. החוק נועד למנוע פינוי של משפחות תמימות ועכשיו אנחנו רואים שבעצם החוק הזה מאפשר למתנחלים לבנות ללא הגבלה ולהמשיך את הגזל".

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה: "כפי שנמסר על-ידי המדינה לבג"ץ, ב-12 במארס 2017, הוקפאו הליכי אכיפה ביחס לבניה קיימת ביהודה ושומרון, שחוק ההסדרה חל עליה. הצווים המדוברים בפסגות הוצאו בטרם הושלמה ההיערכות ליישום הודעה זו, ועל כן - בוטלו".