תמיכה מפתיעה לבית"ר ירושלים מאוהדיה

אחרי האיומים של הבעלים טביב ובקשתו שלא לשיר עוד שירים בעלי אופי גזעני, הודיעו בארגון האוהדים 'לה-פמיליה' כי ישתפו איתו פעולה

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ז

אוהדי בית"ר ביציע
אוהדי בית"ר ביציע
צילום: באדיבות האתר הרשמי של הקבוצה

האם מועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים יוצא לקראת דרך חדשה? כנראה שכן, אם לסמוך על הודעתם של חברי ארגון האוהדים של הקבוצה, ארגון 'לה-פמיליה' שהודיעו על שיתוף פעולה ותמיכה מפתיעה במיוחד בבעלים של הקבוצה, אלי טביב במאבקו בגזענות ביציעים.

היום (שני), הודיעו ראשי חברי ארגון האוהדים, כי השיר הבעייתי ששרו עד עתה במשך שנים, הנושא את מילות השיר "הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה", ישתנו מעתה ל-"הנה היא עולה הקבוצה הציונית של המדינה".

הודעה זו של חברי ארגון האוהדים המזוהים עם הקיצונים מבין אוהדי הקבוצה הירושלמית, מפתיעים במיוחד נוכח העובדה כי רק בסוף השבוע שעבר הודיעו כי יסרבו לשתף פעולה עם הוראת הבעלים טביב וכי בכוונתם להמשיך ולשיר את מילות השיר שכבר עלה להם בעונש מפיפ"א, כשאת משחק הבית הבא שלהם במסגרת האירופית תארח בית"ר ללא קהל.

"בימים האחרונים התנהלו שיחות בין גורמים בהנהלה לבין אנשים מתוך הארגון במטרה לפתור את סוגיית השיר 'הנה היא עולה'", כתבו בהודעה בחשבון הפייסבוק שלהם חברי הארגון, "לאחר המון מחשבה והתייעצויות בינינו האוהדים הוחלט שלטובת הקבוצה, הצלחתה, וקירוב הקהל ביציע מילת השיר 'גזענית' תוחלף ב'ציונית'. אנו קוראים לכל הקהל לכבד את ההחלטה, וביחד נבוא וניתן לקבוצה את כל הגב והתמיכה במשחק החשוב ביום רביעי" כתבו אלה.

כזכור, בשבוע שעבר הודיע טביב הבעלים הירושלמי כי אם אוהדי קבוצתו ימשיכו לשיר את מילות השיר המהווים לדבריו גזענות, יורה הוא מיידית על ירידה של שחקני הקבוצה מכר הדשא, אף במחיר של ירידת ליגה או הפסד טכני.

רק לאחר התערבות השר לביטחון פנים גלעד ארדן, והצבת כוח שיטור של 70 שוטרים מתחת ליציעי הירושלמים, מנעו את האיומים. עם ההודעה של חברי הארגון נראה כי טביב ובית"ר לא יצטרכו עוד את עזרת המשטרה בנושא וכי המועדון כולו לקראת דרך חדשה של שיתוף פעולה ואחדות בין כל חלקי היציעים והמועדון.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il