תושבי שבי שומרון. ארכיון
תושבי שבי שומרון. ארכיון צילום: יוני קמפינסקי

מחבלים ערבים פתחו הערב (שני) בירי לעבר היישוב שבי שומרון. איש לא נפגע.

זוהו פגיעות ירי על הגדר המקיפה את היישוב. כוחות צה''ל סורקים באזור לאיתור המחבלים.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון ותושב שבי שומרון, שוחח עם מח''ט שומרון אל"מ גלעד עמית לאחר פיגוע הירי ואמר "אנחנו מודים לקדוש ברוך הוא על הנס הגדול שהיה לנו כאן הערב, ומודים לכוחות הביטחון על התגובה המהירה והעמידה ללא לאות על משמרתם לטובת תושבי מדינת ישראל בכלל והשומרון בפרט".

מוקדם יותר הערב הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי והמשטרה עצרו את המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בלוד לפני כשבוע ופגע ברויטל קנינו, מנהלת בית ספר תושבת העיר.

המשטרה טענה אז כי מדובר באירוע על רקע פלילי, אך היום התברר שהמחבל נעצר יממה לאחר הדקירה - והודה כי ביצע את הפיגוע משום שמאס בחייו.

המחבל, מאלכ באסם אסמאעיל סעדה, תושב חלחול, סיפר בחקירתו בשירות הביטחון הכללי ובמשטרת ישראל, כי לקראת ביצוע הפיגוע נטל סכין מהמאפייה שבה עבד ללא היתר שהייה כחוק, ביצע 'טהרה' במסגד בעיר והחל לחפש אישה יהודייה כקרבן לפיגוע המתוכנן.

כונן מד"א מנדי אמיתי מספר על הדקירה בלוד דוברות מד"א

המחבל נכנס לחניון בבניין בעיר והבחין באישה, אך מאחר שזו מיהרה להיכנס לבניין - לא הספיק לבצע את זממו.

בהמשך, סיפר המחבל כי הבחין באישה שעמדה בסמוך לרכבה בחניון כשהיא עם כיסוי ראש. כשהבין כי מדובר ביהודייה החליט לפגוע בה. הוא התקרב לאישה וזו שאלה למעשיו. המחבל שלף סכין והחל לרדוף אחריה עד שהשיגה ודקר אותה. הוא נמלט מזירת הפיגוע - אך נעצר בעקבות מידע מודיעיני, בעת שניסה לשוב לכפרו.

בשבת האחרונה נפצעו שלושה יהודים בפיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים: שני צעירים כבני 18 נפצעו באורח קל ובינוני, ושוטר מג"ב נפצע באורח קל. המחבל שביצע את הפיגוע, אחמד פתחי זאהר בן ה-17, חוסל על ידי כוחות של משמר הגבול.