הרב רונצקי צפוי לעבור ניתוח

ראש ישיבת איתמר והרבצ"ר לשעבר הרב אביחי רונצקי צפוי לעבור מחר ניתוח להסרת גידול.

ערוץ 7 , ח' בניסן תשע"ז

הרב אביחי רונצקי
הרב אביחי רונצקי
יוני קמפינסקי

ראש ישיבת איתמר והרבצ"ר לשעבר הרב אביחי רונצקי צפוי לעבור ניתוח להסרת גידול.

המשפחה מבקשת מהציבור להתפלל לרפואתו - הרב אביחי ניסן רונצקי בן חיה.

לפני שנה שוחח ערוץ 7 עם הרב שהיה בהליכי החלמה מניתוח, "חיי לא יהיו כאתמול. צריך לעשות יותר בשנות החיים שנתנו לי".

לפני קצת למעלה משנה גילה הרב רונצקי כמעט במקרה כי חלה במחלת הסרטן. "הכול היה מאוד מהר", שיחזר בראיון לעיתון "בשבע" לראשונה הרב רונצקי את רגע גילוי הגידול הממאיר בגופו. "זה היה כמעט על גבול חוסר ההיגיון. במשך שנה וחצי התעקשתי לתרום כליה. עברתי בדיקות וכולם צעקו מכל מיני סיבות 'לא'. פשוט לא אישרו לי לתרום".

למרות דחיית בקשתו, הביע הרב שוב ושוב את רצונו לתרום כליה דרך עמותת 'מתנת חיים'. לבסוף, לאחר בדיקות ומיונים, קיבל את האישור המיוחל לתרומה. "אחרי תהליך, נקבע סוף סוף מועד הניתוח לתרומת הכליה. שבוע בלבד לפני הניתוח, ברגע הכמעט אחרי אחרון, אחד הרופאים ביקש כבדרך אגב שאעשה עוד איזו בדיקה. כמובן שערכתי את הבדיקה כמו שביקשו ממני. כשהתוצאות של אותה בדיקה הגיעו, הרופאים הודיעו לי מיד שנמצא אצלי גידול סרטני במעי".

לתדהמת הצוות הרפואי ובני המשפחה, התברר כי בלי אותה בדיקה הגידול כנראה לא היה מתגלה בזמן. "הרופאים הבהירו לי באופן ברור שאם הייתי מגיע בעוד כמה חודשים - כבר לא היה עם מי לדבר. אתה רואה את הנס. זו תחושה מורכבת מאוד".

משם הובהל הרב רונצקי לחדר הניתוח, ועבר שני ניתוחים להסרת הגידול ולהצלת חייו. לאורך תקופת האשפוז תיעד הרב את ימיו ומחשבותיו ביומן אישי.

"במשך האשפוז כתבתי יומן אישי. הסיפור הכללי הוא ארוך ומסובך, כתבתי על כך ביומן ויבוא היום ואספר אותו ברבים. עוד חזון למועד. כרגע אני מתמקד בעיקר בריפוי והחלמה", אמר אז הרב ומוסיף כי "אני חש הודיה עצומה לבורא עולם על הטוב שהוא גומל עמי. אני מודה גם לצוות הרפואי המסור שטיפל בי במסירות אין קץ. הייתי מוקף ברופאים ובצוות שטיפלו בי באופן מקצועי וחם".