עו"ד יעקב (יקי) אריאב
עו"ד יעקב (יקי) אריאבדוברות חברה קדישא

אחרי שמונה שנות הפסקה חוזרת החברה קדישא בראשון לציון להעניק תמיכה לנזקקים, ותתמוך בעמותות העוסקות בסיוע לנזקקים לקראת חג הפסח.

הסיוע יינתן על ידי חלוקת כספי תרומות המגיעים לחברה קדישא מקופות הצדקה המונחות בבתי העלמין ברחבי העיר.

במהלך השבוע שעבר פורסם קול קורא המזמין עמותות להגיע למשרדי חברה קדישא ולהגיש בקשה לקבלת התמיכה. בין הקריטריונים להגשת הבקשה התבקשו העמותות לספק אישורים רלוונטיים מהרשויות על היקף פעילותן ועל התנהלותן כחוק, וכמובן על כך שהכסף והתמיכה שלהן יינתנו עבור תושבי העיר ראשון לציון בלבד, אשר באמת נזקקים לכך.

יותר מעשר עמותות פנו למשרדי החברה לקבלת הסיוע ובחברה קדישא מעריכים כי עד חג הפסח יגיעו למשרדי החברה לפחות עוד עשר עמותות נוספות. הסיוע ניתן עבור 'קמחא דפסחא', מגבית צדקה מיוחדת הנהוגה כבר דורות לקראת חג הפסח, במסגרתה אוספים כסף או מזון על מנת לחלק לעניים מצרכים לפסח.

מנכ"ל החברה ישראל הורוביץ מדגיש כי "האפשרות לסייע לעמותות העוזרות לנזקקים התאפשר לאחר שהאסיפה הכללית של החברה אישרה בתקנון העמותה סעיף המאפשר מתן סיוע שכזה ובתנאי כי הכספים המיועדים לכך יגיע מקופות הצדקה המפוזרות בתוככי בתי העלמין השונים שבעיר".

עו"ד יקי אריאב, יו"ר חברה קדישא בראשון לציון, סיפר "אספנו מקופות הצדקה יותר ממאה אלף שקלים שאנשים תרמו לעילוי נשמת יקיריהם. כסף זה אינו מיועד לצרכים טכניים של חברה קדישא כמו בנייה ושיפוץ בתי הקברות, אלא כצדקה בלבד. המטרה הראשונית הראויה ביותר היא קודם כל לאפשר לנזקקים לחגוג את החג בכבוד הראוי להם. אנו רואים זאת כמטרה נעלה, ושמחים לקחת בכך חלק. יודגש כי התמיכה תינתן אך ורק לעמותות הפועלות ברחבי העיר ולמען תושביה בבחינת 'עניי עירך קודמים'".

עוד מדגיש אריאב כי "אנו בהחלט מודעים למפעלי חסד מדהימים שפועלים בעירנו עם שליחי ציבור אמיתיים, בני נוער שהתגייסו למשימה בהתנדבות עבור אותן עמותות ואנשים שאוהבים ומחוברים לכלל ישראל".