עבודות שירות לתוקפי הרב הבלין

במסגרת הסדר הטיעון, צפויה המדינה לבקש לגזור על המפגינים שהתפרעו עונשי מאסר הנעים בין 6 ל-9 חודשים שייתכן ויומרו בעבודות שירות

מיכל לוי , ח' בניסן תשע"ז

המותקף. הרב משה הבלין, רבה של קרית גת
המותקף. הרב משה הבלין, רבה של קרית גת
צילום: מנדי ריזל

בית משפט השלום באשקלון הרשיע היום (שלישי) שלושה צעירים שתקפו בחודש ספטמבר האחרון את רבה של קרית גת הרב הבלין על רקע תמיכתו בהסדר הגיוס בין בחורי ישיבות חב"ד בארץ לצה"ל.

למרות המעשים החמורים בהם הורשעו, במסגרת הסדר הטיעון, צפויה המדינה לבקש לגזור על המפגינים שהתפרעו עונשי מאסר הנעים בין 6 ל-9 חודשים שייתכן ויומרו בעבודות שירות ללא מאסר בפועל.

השלושה הודו בעבירות של התקהלות אסורה, הסגת גבול כדי לעבור עבירה ופגיעה בפרטיות. בכתב האישום המתוקן נאמר, כי בחודש ספטמבר האחרון הגיעו הנאשמים, המשתייכים למגזר החרדי ונמנים על המתנגדים לגיוס תלמידי ישיבות, יחד עם אחרים לביתו של הרב הבלין בקריית גת, כשהם מצוידים בשופרות ובכמות גדולה של כרוזים, אשר בהם נכתב בין היתר: "משה הבלין מוכר נשמות ישראל עבור בצע כסף באמתלא של מציל".

לאחר שהרב סירב לשוחח עמם וביקש מהם לעזוב את הבית, החלו הנאשמים לתקוע בשופרות, לזרוק כרוזים לתוך ביתו של הרב, תוך שהם צועקים לעבר הרב שהוא עוכר ישראל, מוכר נשמות, מעביר ילדים על דעתם וכיו"ב.

אשת הרב הבלין שחשה ברע ביקשה מבעלה שייכנס לאחד החדרים ודרשה מהנאשמים לעזוב את הבית אולם אחד הנאשמים מנע את סגירת הדלת והמשיך להתפרע ולקרוא לעבר הרב קריאות גנאי.