יפעת ארליך
יפעת ארליך צילום: מירי צחי

העיתונאית יפעת ארליך, כותבת הספר 'מה יקרה אם אמות מחר בבוקר?', סיפור חייה של דפנה מאיר הי"ד שנרצחה בפיגוע דקירה בפתח ביתה ביישוב עתניאל, משיבה לפולמוס סביב אירוסיו של נתן מאיר.

"אם יקרה לי משהו, אני שבה ומבהירה לו בהזדמנויות שונות, שנה זה הגבול העליון, לא התחתון. כלומר תוך שנה אני רוצה לראות אותך אהובי מתחת לחופה. בוחר בחיים, בוחר באהבה", כותבת ארליך בדף הפייסבוק שלה.

"ככל שאהבה היא אמיתית ועוצמתית, כך אם היא נגדעת חלילה באסון, בכוחה להוביל לאהבה נוספת. יש שריר כזה בלב, שריר שמאומן להעניק, להקשיב, לחיות בדו שיח. כשהשריר פעיל ולא מנוון, הוא אינו נאחז רק בזיכרון בן הזוג המת, אלא בוחר באהבה חיה".

"זה לא אחד במקום השני. זה לא שמוחקים את האהבה שנגדעה. בדיוק להפך. האהבה השניה צומחת מתוך אותו השורש. מתוך אותו ואהבת לרעך כמוך, שהוא כלל גדול בתורה, שחל גם על אלמנים ואלמנות.

את הדברים האלה אני כותבת בעקבות תגובות מכוערות יותר, או מכוערות פחות, שהשמיעו וכתבו אנשים טיפשים יותר או טיפשים פחות נגד נתן מאיר".

לסיום היא מברכת את הזוג הטרי, "נתן וזהר מורגנשטרן היקרים. דעו ששמחתם את ליבו הפועם של עם ישראל. זכיתם ותמשיכו לזכות, בעזרת ה', לקיים בהידור גדול את הכלל הגדול בתורה. שביתכם יהיה מלא אהבה ואושר ושמחה".