האמל"ח שאותר
האמל"ח שאותרצילום: אלירן אילוז

בתום מבצע צה"לי נלכדה חוליית המחבלים שביצעה את הירי הלילי בשבועיים האחרונים לעבר הישוב שקד בשומרון.

בראיון ליומן ערוץ 7 מספר אלירן אילוז, מי שהביא כבר אתמול לידיעת מאזיני היומן את סיפורו של הירי הלילי המתמשך לעבר ישובו, על לכידתה של חוליית המחבלים.

"קמנו בבוקר לבשורות טובות שהחוליה נתפסה", מספר אילוז ומציין כי במבצע הלכידה נתפסו בידי כוחות הביטחון שלושה מחבלים כשברשותם אקדחים ורובה M-16.

"זו הזדמנות טובה להגיד תודה לכוחות הביטחון ולח"כ מוטי יוגב שסייע", אומר אילוז ומספר: "מהרגע שחבר הכנסת יוגב הבין שהצבא לא נתן את המענה הראוי הוא ישב שם יום אחרי יום כדי לוודא שהכוחות באזור ופועלים, עדכן אותנו בנעשה ונתן תחושה טובה ומרגיעה שיש מי שפועל. הירידה שלו לעם הייתה מועילה מאוד".

"הכול עניין של רצון", מסכם אילוז גם את פעילותו של חבר הכנסת יוגב וגם את פעילות כוחות הביטחון ללכידת החוליה. "אנחנו לא מחפשים חומות להתבצר אלא טיפול שורשי".

בשיחה עמו אתמול סיפר אילוז כי הירי מדלג בקו אוירי מעל החומה המפרידה בין ישובו לבין הכפרים הערביים הסמוכים. כזכור תופעת הירי החלה קצת אחרי אמצע החודש הקודם. זה החל כירי עמום אך מאז נמשכים המטחים כמעט מדי לילה.

כבר באירוע הראשון, אירוע ירי עמום ומרוחק, הוקפצו חברי כיתת הכוננות והרבש"ץ הישובי לפאתי הישוב על מנת לבדוק את האירוע, אך משהוברר כי אין פגיעה כלשהי שבו הכוחות לשגרתם. לקראת סוף החודש הקודם הפך הירי לירי צרור לעבר הבתים. גם אז, מספר אילוז, לא הגיעו כוחות הביטחון לישוב.

"יומיים לאחר מכן ראינו בבתים קליעים", תיאר אילוז. הירי הגיע ופגע רק במבנים במה שבהחלט ניתן לתארו כדרך נס. באחד המקרים היה זה בית שאינו מאוכלס, במקרה אחר פגע הירי בבית מאוכלס אך רק בקיר חיצוני. בצרור שנורה לעבר בתי הישוב ביום חמישי האחרון נפגעו באופן ברור הבתים שמימין ושמשמאל לביתו שלו.

"מתשע עשר בלילה סוגרים בתים ולפעמים גם מחשיכים את האורות. משפחה שאמורה הייתה להגיע אל אחד הבתים לא מגיעה. ילדים חוששים להסתובב בשעות הערב".

כעת, כאמור, עם לכידתה של חוליית המחבלים היורים מקווים בישוב לתקופה שקטה ולביטחון של ממש בישוב ובסביבתו.