קבע תור לאחות - ורצח אותה

כתב אישום הוגש נגד אשר פרג' שהצטייד בחומר דליק והצית למוות את טובה קררו ז''ל בקופת חולים, לאחר שקיבל ממנה חיסון נגד שפעת.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ז

טובה קררו ז"ל
טובה קררו ז"ל
צילום: ללא קרדיט

הפרקליטות הגישה היום (רביעי) כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב נגד אשר פרג' בגין רצח טובה קררו ז"ל, אחות בקופת חולים בחולון.

על פי כתב האישום, פרג' היה מטופל במרפאה בה עבדה קררו, נהג לפקוד אותה בתדירות גבוהה בשל עניינים רפואיים שונים,ומשכך הכיר היטב את צוות המרפאה בכללותו ואת קררו בפרט.

בתחילת חודש ינואר הגיע פרג' למרפאה לצורך קבלת חיסון נגד שפעת, אותה נתנה לו קררו. בהמשך, משסבר פרג' שהחיסון גרם לו לכאבים ולתחלואים שונים, פתח במסכת של האשמות, הטרדות ואיומים כלפי קררו, בין במישרין ובין בעקיפין, באמצעות מכריה.

על רקע זה גמלה בליבו של פרג' ההחלטה לגרום למותה של קררו. הוא הצטייד בבקבוק ובו חומר דליק, ובשני מצתים. בהמשך התקשר למרפאה וקבע תור לביצוע בדיקת דם אצל קררו.

בתאריך 14.03.17 הגיע פרג' למרפאה כשהוא מצויד במצת ובבקבוק המכיל חומר דליק, והמתין לתורו בסמוך לחדרה של קררו, עד שנקרא על ידה לביצוע בדיקת הדם.

כששהו השניים בחדר, שפך פרג' על קררו את החומר הדליק והצית אותה, בכוונה לגרום למותה. מיד לאחר מכן, עזב פרג' את חדרה של קררו, בעודה נשרפת חיים, ויצא למסדרון המרפאה כשהוא אוחז בידו האחת בבקבוק בו בערו שאריות החומר הדליק ובמצת בוער בידו השנייה. פרג' השליך את הבקבוק והמצת מידיו ועזב את קופת החולים. מותה של קררו נקבע במקום.

בבקשת המעצר נכתב כי "אין צורך להכביר מילים אודות חומרת מעשיו של המשיב, שביצע באכזריות רבה, רצח מחריד של אישה חפה מפשע, אחות במרפאה של קופת חולים, שכל חייה הוקדשו למתן טיפול רפואי לאנשים הזקוקים לו. המשיב גילה תעוזה, נחישות והתמדה בהגשמת מזימתו הזדונית לרצוח את המנוחה, תעוזה שבאה לידי ביטוי בהגעתו למרפאה הנמצאת בלב העיר חולון, בשעות הבוקר, בעת שהמרפאה הומה אדם.

''לצורך ביצוע מזימתו הנפשעת קבע המשיב מבעוד מועד תור למנוחה, ולה בלבד, הצטייד בבקבוק המכיל חומר דליק וכן במצת, חיכה לתורו, נכנס לחדרה של המנוחה, ורק לאחר שביצעה בו את בדיקת הדם, שפך על המנוחה חומר דליק והצית אותה בקור רוח מקפיא, וכתוצאה מכך גרם למותה", נכתב.