פסח מצה מרור יין חג חגים קערת ליל הסדר מרק אוכל מזון כשר שמח
פסח מצה מרור יין חג חגים קערת ליל הסדר מרק אוכל מזון כשר שמחIstock

אמילי עמרוסי, עיתונאית ישראל היום ומגישה ברשת ב

פסח בשבילי: "יום ההולדת שלי הוא בי"א בניסן. בכל שנה מתערבבים הניקיונות והסדר בחוץ ובפנים. קשה להאמין שאני כותבת את זה: אני אוהבת את פסח. גם כי פי סח תמיד, ולספר סיפורים זה המקצוע שלי; וגם כי היציאה מעבדות הניקיונות אל החג האביבי היא תמיד שער שנעים לעבור בו".

״החמץ״ שביערתי השנה: "אני באופן כללי בתהליך ביעור והתבררות, אולי משבר אמצע החיים, הכולל בחירה מחדש בכל הבחירות. ולהתברר, להתברר זה כואב".

איפה אני בליל הסדר: "בליל סדר גדול ולא שיגרתי בגלגל, בבקעת הירדן, במקום שבו חגגו בני ישראל את הפסח הראשון על אדמת ארץ ישראל ("בגלגל בקצה מזרח יריחו"). האורחים לנים באוהלים ומקיימים ליל סדר כהלכתו ללא חשמל, תחת אור ירח, כפי שחגגו אבותינו".

איש העסקים, רמי לוי

פסח בשבילי: "אנו עוזרים לעם ישראל לצאת לחירות על-ידי הוזלת סל הקניות".

״החמץ״ שביערתי השנה: "כל הדברים הפחות טובים, הפקנו לקחים והפכנו אותם לטובים".

איפה אני בליל הסדר: "ליל הסדר יתקיים בביתי עם משפחתי הוריי, אחי, ילדיהם, נכדיהם וחברים".

יו"ר עמותת העיר העברית, מאי גולן

פסח בשבילי: "עבורי פסח הוא תזכורת לעבדות הצביונות, התרבותית והטריטוריאלית שנמצאים בה תושבי דרום ת"א, על יציאת מצרים שלנו שנמשכת מזה-7 שנות כיבוש קשות על-ידי מסתננים בלתי חוקיים ובשבילי, אין כמו חג הפסח שמסמל את מאבקם של תושבי השכונות עבור החירות שנלקחה מהם בצורה כה אכזרית ועדיין לא הוחזרה להם כחוק".

״החמץ״ שביערתי השנה: "החמץ שביערתי השנה נמצא בדמות לשון הרע של ארגוני השמאל הקיצוני והפעילים האנטישמים שפועלים יום וליל כדי להשמיץ אותי, את פעילותי ואת זכותה הבסיסית של מדינת ישראל להיות מדינה יהודית ובטוחה. ביערתי מקרבי את היצר הרע הזה והתמלאתי כמו תמיד באמונה כי הפעילות שלי ושל "עמותת העיר העברית" היא שליחות אמיתית למען עם ישראל".

איפה אני בליל הסדר: "את ליל הסדר השנה לא אוכל לצערי לחגוג במדינת דרום ת"א וזה מאותה סיבה ששאר המוני יהודי השכונות בורחים כל חג וכל ערב שבת – אי אפשר להתנהל בערב חג כמיעוט כבוש בין המון אלים ועוין של מסתננים ולכן, אני ואימי נעשה את ליל הסדר בע"ה אצל חברים ומי שאני מחשיבה כמשפחה בקרני שומרון היפה והקסומה".

ראש המועצה האזורית, בקעת הירדן, דוד אלחייני

פסח בשבילי: "מהקפאה לבניה"

״החמץ״ שביערתי השנה: "המנהל האזרחי( עוד עובד על זה?)".

איפה אני בליל הסדר: "עם משפחתי בבית בהא הידיעה - בקעת הירדן".

יונתן ברנסקי, אל"מ במילואים ומתמודד על ראשות הבית היהודי

פסח בשבילי: "ההבנה שהחירות האמיתית היא להיות נאמן לעצמך ולדרך שלך, גם ובעיקר אם זה כרוך בעבודה קשה ובלקיחת אחריות".

״החמץ״ שביערתי השנה: "ההחלטה להתמודד על ראשות הבית היהודי שקיבלתי על עצמי במהלך השנה דרשה ממני להניח את האגו ואת ה״פרטי״ שלי בצד, לוותר על הנוחות והביטחון של החיים הפרטיים שלי (שאליהם התחלתי להתרגל אחרי 25 שנות שרות בצה״ל) כדי להיכנס כל כולי לעשייה ציבורית. סוג של ביעור..."

איפה אני בליל הסדר: "עם המשפחה המורחבת (של אשתי הפעם) בירושלים. פסח זה חג של משפחה".

מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבוים

פסח בשבילי: "מעבדות לחירות ב"ה זכינו להקים ארגון שפועל מידי יום להצלת מאות נפשות. המתנדבים שלנו מוציא אנשים מעבדות של מחלות ופציעות לחירות ובריאות".

״החמץ״ שביערתי השנה: "השתדלתי לבער את ההתעסקות בטפל ולמצות את הזמן בצורה הכי יעילה כדי להשיג מטרות. מבחינתי החמץ הוא תחושת ההחמצה".

איפה אני בליל הסדר: "בליל הסדר אנסה לפצות את ילדי ומשפחתי על הזמן הרב שאני נעדר מהבית. אעשה את הסדר מסביב לשולחן ערוך בביתם של חמי וחמותי, משפחת שיינקוף, בירושלים עיר הקודש".

הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר

פסח בשבילי: "פסח נוטע בי את התקוה והאמון בשחרור מכבלים והרגלים הטעונים תיקון. אני מתגעגע לליל הסדר כמתנה הממתינה לי בחדר לבוא ולקחתה".

״החמץ״ שביערתי השנה: "את החמץ ההלכתי כמו כולם את האישי זה ביני לבין בוראי".

איפה אני בליל הסדר : "בבית עם משפחתי".