בנו של הנרצחת סופד בכאב

בהר המנוחות בירושלים נערכה (חמישי) הלווייתה של שרה לוסי חלימי הי"ד, שנרצחה בפיגוע טרור ברובע ה-19 בצרפת.

בנה, יונתן חלימי ספד לאימו בכאב "כתוב בשולחן שלא מספידים בחודש ניסן ואת תמיד אמרת אם כתוב שלא עושים אז לא עושים. אבל לא כתוב שאסור לבכות. כל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".

"מה היא הרגישה ברגעים האחרונים של חייה מול בן העוולה הזה", הוסיף בנה, "אימא, אני בטוח שנאבקת כי כל חייך היו קרב. קרב למצוות, קרב ללימוד, קרב לחינוך".

"כשקראנו את פרשת השבוע על הקורבנות לא ידענו איזה קורבן,עכשיו הבנו שאת קורבן עולה כולך לה'.
כל חייה אימא דאגה לחינוך שלנו, כל חייה היא הקריבה לימוד לקדושה שלנו. היא הייתה קורבן של כלל ישראל. אש תמיד תוקד על המזבח לא תכבה. אני יכול להעיד שבתוכה הייתה אש תמיד", הוסיף.

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) ספד לה ואמר שהיא נרצחה רק בשל היותה יהודיה. "מי שעמדה לאבותינו ובכל דוד ודור עומדים עלינו לכלותנו", הוסיף.

הבוקר ביקשה משפחת הנרצחת להגיע להלווייתה. "המשפחה מבקשת מהציבור להגיע ללוות את הנרצחת בדרכה האחרונה, מאחר ואין אפילו עשרה למניין שיגיעו. אזרחי המדינה צריכים להגיע לתת כבוד לנרצחת הפיגוע", נמסר מארגון "בנועם" שארגן את מסע הלוויה.

משטרת פריז בודקת חשד ולפיו מחבל מוסלמי בן 27 רצח את שרה לוסי חלימי הי"ד לאחר שהתעמת איתה בדירתה. בחקירתו במשטרה טען המחבל שהקוראן ציווה עליו לרצוח אותה. הוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית.

חלימי בת ה-66 הותקפה על ידי המחבל בעת שישנה במיטתה. הוא דקר אותה ודחף אותה מהקומה השלישית אל מותה תוך קריאות "אללה אכבר".

היא הותירה אחריה בן שמתגורר בישראל ועוד שתי בנות שחיות בצרפת. גופתה הוטסה אמש מפריז לישראל.

שרה לוסי חלימי
שרה לוסי חלימיצילום: באדיבות המשפחה