עסקת טיעון עם גטאס? לא כל כך מהר

השופט לא השתכנע שיש לקבל את ההסדר לפיו חבר הכנסת לשעבר ייכלא לשנתיים: "להבהיר הקשיים הראיתיים המצדיקים הקלה משמעותית בעונשו".

תגיות: באסל גטאס
ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ז

עסקת טיעון עם גטאס? לא כל כך מהר-ערוץ 7
גטאס בבית המשפט
צילום: קוקו

חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס, שהתפטר מהכנסת לפני כשלושה שבועות במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו, הגיע היום (ראשון) להקראת גזר דינו בבית משפט השלום בבאר שבע.

השופט גונן ברסלר לא השתכנע שיש לקבל את הסדר הטיעון לפיו גטאס אמור לרצות מאסר של שנתיים בתמורה להמתקת סעיף הטרור בו הואשם.

על פי הדיווח בערוץ 10, בתחילת הדיון אמר השופט כי "בית המשפט הודיע לצדדים שטרם שוכנע שיש לקבל את הסדר הטיעון. אולי הצדדים חשבו שידו של בית המשפט תהיה קלה לאשר את ההסדר ולכן לא הרחיבו את טיעוניהם".

השופט הוסיף כי בטרם יגיע להחלטה סופית הוא מבקש ש"יובהרו הקשיים הראייתים המצדיקים הקלה משמעותית בעונשו של הנאשם".

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר בעקבות דברי השופט כי הסדר הטיעון הוא מקל ולא מידתי. לדבריו "לא יעלה על הדעת שמי שעבר על ביטחון המדינה יזכה לעונש מקל המאפשר לו להשתחרר ולשוב ולנהל חיים אישיים תקינים תוך זמן כה מועט. גטאס הוא מחבל וככזה עליו לשבת שנים רבות מאחורי סורג ובריח".

פלג הוסיף כי "הגיעה העת שהיועץ המשפטי לממשלה ובג"ץ ישימו סוף למשפחת הפשע הנקראת בטעות 'הרשימה המשותפת' הפועלת כגיס חמישי בכנסת. בנוסף, יש לקדם את הצעת החוק של ח"כ מוטי יוגב המבקשת לשלול את התנאים הנלווים הניתנים לנבחרי ציבור שפגעו בביטחון מדינת ישראל וכך לשים סוף לתופעה בה מחבלים בכנסת זוכים לסל הטבות מפנק הממומן מהכיס של כולנו. יש לשים סוף לתאטרון האבסורד".