הילארי קלינטון, מי שהיתה מועמדת המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות, אמרה בסוף השבוע כי אחת הסיבות לכך שהפסידה לדונלד טראמפ היא מיזוגניה, או הדעה הקדומה נגד נשים – וכי ולדימיר פוטין התערב בבחירות משום שאינו אוהב נשים חזקות.

"ודאי, מיזוגניה שיחקה תפקיד", אמרה בשיחה עם עיתונאי הניו יורק טיימס על במת פיסגת "נשים בעולם" שהתקיימה בניו יורק. "כלומר, זה דבר שפשוט חייבים להודות בו. ובאשר לשאלה מדוע, ומה היו הסיבות העמוקות – זה מה שאני עצמי מנסה כיום לנתח".

היא אמרה שמצבה בסך הכל טוב, "בהתחשב בנסיבות". היא הודתה שתוצאות הבחירות היו קשות מאוד עבורה, וכי לקח לה זמן להחליט "שאכן, אני אקום מהמיטה, וכן, אני אצא להליכות ביער".

היא חזרה על הטענה שוולדימיר פוטין התערב לטובת דונלד טראמפ בבחירות. באשר לשאלה מדוע, אמרה: "אני לא חושבת שזה מסובך מדי. אני סבורה שהיה לו את הרצון שלו לערער את היציבות שלנו ושל אחרים, ואתה יודע, הוא לא במיוחד אוהב נשים חזקות".

קשה לאזן

כחודשיים לפני הבחירות, אמרה קלינטון שלנשים קשה במיוחד לקבל אהדה מהציבור ועדיין להצטייר כרציניות.

"יש הרבה נושאים רציניים", אמרה אז בתוכנית הבידור של ג'ימי פאלון ברשת NBC. "אתמול הופעתי בתוכנית ושאלו אותי לגבי דאע"ש ואיראן, והייתי רצינית. אלה נושאים חשובים שהמדינה צריכה לדבר עליהם. והרפובליקנים אמרו, 'או, היא נראית כל כך רצינית'.

"ובכן, אי אפשר לדבר על דאע"ש כשחיוך גדול מרוח על פניך. זו קבוצה ברברית ומרושעת שעלינו להביס ולמחוק. אבל צריך כל הזמן לשמור על שווי משקל: איך את משמרת את האנרגיה והרוח החיובית, ועדיין לקחת ברצינות את מה שצריך?"

קלינטון איבדה אהדה בציבור כשאמרה במהלך מסע הבחירות, שמחצית מאוהדי טראמפ הם טיפוסים "מגונים". היא הסבירה שהיא מדברת על גזענים, מיזוגנים, הומופובים (פוחדים מהומואים), קסנופובים (פוחדים מזרים) ואיסלמופובים (פוחדים ממוסלמים). אחר כך הביעה חרטה על דבריה.