לוח המשחק
לוח המשחק צילום: צילום מסך. ממר"י

משחק ילדים חדש בשם "הגעה לירושלים" הושק בעזה ומטרתו "חיזוק התרבות הצבאית ואהבת הג'יהאד בקרב הילדים", כלשונו של מעצב המשחק, איש תקשורת עזתי.

המשחק, שפרטים אודותיו מדווחים על ידי חוקרי מכון ממר"י, הוא מעין עיבוד למשחק "סולמות ונחשים" המוכר. המטרה בו היא להתקדם במשבצות עד שהשחקן מגיע לירושלים.

במקום הסולמות המוכרים שמקדמים את השחקן בדרך למטרה יש על לוח המשחק טילים ורקטות מתוצרת חמאס כמו למשל R160M75 S55 או מנהרות, באמצעותם מתקדם השחקן אל המטרה - ירושלים. הנחשים במשחק המקורי הוחלפו בטנקים ובמסוקים של צה"ל, המורידים את השחקן למטה.

כמו כן, על משבצות לוח המשחק מופיעות תמונות של לוחמי חמאס אורבים לאויב, נלחמים, משקיפים או מזדחלים במנהרות.

במהלך המשחק "בדרך לירושלים" עוצרים השחקנים בערים הנמצאות בשטחי 48, כמו למשל, טבריה, צפת, עכו, חיפה, יפו, רמלה, נצרת, אשדוד, וכיו"ב, ערים בהן חיו פלסטינים טרם הקמת מדינת ישראל ואליהם הם מבקשים לחזור במסגרת זכות השיבה.

בממר"י מצטטים את מעצב המשחק, איש תקשורת פלסטיני מעזה שעובד במשרד הפנים של חמאס בשם מחמד רמדאן אל-עמריטי, שסיפר: "המשחק 'הגעה לירושלים' מהווה צעד חשוב לקראת החינוך הנכון בעתיד הקרוב... השקנו את המשחק הזה כדי שהילד לא ישכח את הערים המקוריות שלו וכדי לבססן בתודעתו, וכן כדי לחזק את התרבות הצבאית ואהבת הג'יהאד בקרב הילדים. המטרה של משחק ההגעה לירושלים היא להכיר לילדים את שמות הכפרים והערים הפלסטיניות הכבושות וכדי שהצעירים ידעו שלא תהיה שיבה למולדת אלא באמצעות ההתנגדות והג'יהאד".

לדבריו מטרה נוספת של המשחק היא לסייע בהכשרת מנהיגים עתידיים לאומה ומקבלי החלטות על ברכי האמונה האסלאמית. כמו כן דיווח אל-עמריטי כי עד כה יוצרו 10,000 עותקים של המשחק והוא יופץ בקרוב בשווקים.