הפליט הסורי תקף את צביעות השמאל

המרואיין תמך בטראמפ ואמר שמי שמוחים נגד הגבלות ההגירה הם צבועים. "אם אכפת לכם – עזרו לנו להישאר במדינתנו".

גיא כהן , ט"ז בניסן תשע"ז

קאסם עיד, אזרח סורי ששרד מתקפה כימית ב-2013 והפך לפליט, התראיין ברשתות אמריקניות בעקבות ההפצצה האמריקנית בסוריה, ותקף את צביעותם של אנשי השמאל שמתנגדים למדיניות ההגירה הקשוחה של דונלד טראמפ.

עיד שיבח והילל את המתקפה האמריקנית על כוחותיו של אסד ואמר שהסורים בסך הכל רוצים להישאר בסוריה ואינם מעוניינים בכלל להגר לארצות המערב.

עיד התראיין בין היתר ברשת CNN, שם נדמה היה לרבים שהמראיינת, ברוק בלדווין, התחרטה לאחר ששאלה אותו על עמדתו בנושא מדיניות ההגירה של טראמפ. בלדווין ביקשה מעיד להגיב על אמירה של הילרי קלינטון, שטענה בנאום כי "איננו יכולים בנשימה אחת לדבר על הגנה על תינוקות סוריים, ובנשימה הבאה, לסגור בפניהם את הדלתות של ארה"ב".

עיד הנרגש אמר: "עם כל הכבוד, לא ראיתי את אותם אנשים שהפגינו אחרי איסור ההגירה, לא ראיתי אתכם לפני שלושה ימים כשאנשים נהרגו עם גז, כשאזרחים נהרגו עם גז. לא ראיתי אתכם ב-2013 כאשר 1,400 איש נהרגו עם גז.

"לא ראיתי אתכם מרימים את קולכם נגד חוסר המעש של אובמה בסוריה, שהפך אותנו לפליטים, שגרם לכך שניזרק מסוריה... זו צביעות. אם אכפת לכם באמת, עזרו לנו להישאר במדינה שלנו. אנחנו לא רוצים להפוך לפליטים".

עיד גם פנה אל טראמפ לגבי צעדים נוספים שיש לנקוט: "אנא, הצב אזורים בטוחים, ובבקשה ממך, חסל את חיל האוויר של אסד, בכדי שהם לא יוכלו לבצע עוד זוועות גם עם נשק קונבנציונלי. 500,000 איש נהרגו עם נשק קונבנציונלי".