"אסד הוא חיה, רשע אמיתי"

נשיא ארה"ב במתקפה חריפה על הרוסים, "פוטין תומך בבן אדם שהוא רשע אמיתי, ואני חושב שזה רע מאוד בשביל רוסיה".

גיא כהן , ט"ז בניסן תשע"ז

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, יצא במתקפה חריפה על רוסיה.

בראיון ששודר היום (רביעי) ברתש פוקס אמר טראמפ כי "פוטין תומך בבן אדם שהוא רשע אמיתי, ואני חושב שזה רע מאוד בשביל רוסיה, זה רע מאוד בשביל האנושות, זה רע מאוד בשביל העולם הזה".

"כאשר אתה מפיל גז, או פצצות, או פצצות חבית – יש להם חביות ענקיות כאלה עם דינמיט והם מפילים אותן בול באמצע של קבוצת בני אדם. ועם כל ההגינות, את רואה את אותם הילדים ללא ידיים, ללא רגליים, ללא פנים. האיש הזה הוא חיה", הוסיף טראמפ.

מזכיר המדינה של ארה"ב, רקס טילרסון, אמר אתמול כי שלטונה של משפחת אסד בסוריה מתקרב לסיומו. הוא הזהיר את רוסיה שהיא עלולה להפוך "בלתי רלוונטית" אם תמשיך לתמוך בשלטון אסד.

טילרסון דיבר עם עתונאים, זמן קצר לפני שהמריא למוסקבה בכדי לפגוש את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. בתשובה לשאלת עתונאי לגבי מסרים סותרים מהממשל של טראמפ, לגבי הנכונות לקבל את המשך שלטונו של בשאר אסד, ענה טילרסון, "מבחינת העתיד של בשאר אל-אסד, חשוב לנו שנפתח בתהליך פוליטי שיוביל למסקנה הסופית לגבי האופן בו ינוהל השלטון בסוריה".

"המדיניות שלנו קוראת לסוריה מאוחדת תחת שלטונו של העם בסוריה. נדמה לי שברור לכולנו שהשלטון של משפחת אסד מתקרב לקיצו; אבל השאלה לגבי איך זה יסתיים, ואיך ינוהל המעבר עצמו, יכולה להיות חשובה מאוד, לפי ראייתנו, בכל הקשור למידת העמידות והיציבות הפנימית של סוריה המאוחדת", הוסיף טילרסון.