עיתון "הארץ" מכה שנית

ביקורת טלוויזיה בעיתון "הארץ" מוקדשת לרבי מליובאויטש. "הרבי היה משוגע לגמרי. אין משיח. הוא לא יבוא. מת זה מת".

מיכל לוי , י"ח בניסן תשע"ז | עודכן: 12:27

האדמו"ר מליובאוויטש זצ''ל
האדמו"ר מליובאוויטש זצ''ל
צילום: פלאש 90

לאחר שהזהיר מ"הדתיים המסוכנים יותר מהחיזבאללה", תוקף הבוקר (ו') עיתון ''הארץ'' בביקורת טלוויזיה את הרבי מליובאויטש זצ''ל.

רוגל אלפר מטיח במאמרו ביקורת משתלחת וחסרת רסן באדמו"ר האחרון של חב"ד, בעקבות תכנית בערוץ 20 על חייו של הרבי.

"אין משיח והוא לא יבוא. הרבי מליובאוויטש היה משוגע לגמרי, כמובן", הוא כותב. "בסביבות 1951 נסתלקה בינתו. זו היתה השנה שבה הפסיק לעסוק בהנדסה ימית והכריז שיביא לארץ את השכינה, את הגאולה. מאליו מובן שזכותו לשיגיונותיו. וזכות חסידיו ללכת בעקבותיו, לעשות לו פולחן אישיות ולציית לכל גחמותיו.

"זכותם להאמין שהם עדיין בקשר ישיר אתו, אף על פי שהוא מת ב-1994. הוא איננו עוד. חדל להיות. קאפוט. לא בנמצא. אבל כמו בעל חנות החיות במערכון התוכי של "מונטי פייתון", חסידיו טוענים שהרבי נוכח. יבושם להם. הם טועים, כמובן. מת זה מת".

אלפר המשיך וכתב כי "הרבי מליובאוויטש מינה עצמו לדאוג לעם ישראל, ואילו אני סבור שהוא כסיל. אז יש לנו חילוקי דעות. כלומר, היו יכולים להיות לנו, לו היה חי. אבל הוא מת. לגמרי. לתמיד. מת לעולמי עד ולנצח נצחים. ואף פעם לא יחזור לחיים. ולכן אין לי שום סובלנות לחב"ד. שירקחו תוכנית חלופית לגאולת העולם, שלא מחייבת אותי ושכמותי לנקוף אצבע, וניפרד כידידים".

העיתונאי החב"די מנחם כהן התקשה להישאר אדיש ומחה על הדברים בטוויטר. "תמשיכו כך. אתם הופכים לבדיחה עצובה. חבורה פתטית, אכולת מרירות ושנאה עצמית", צייץ.

שר הפנים אריה דרעי הגיב למאמר ואמר "ב״ה גם מקומה של חסידות חב״ד לא נפקד ממסע ההסתה המחפיר של עיתון ׳הארץ׳. אהבת ישראל של הרבי מחב״ד לכל יהודי, לא פוסחת על אותם הזויים ב׳הארץ׳".