"יש לנו הרבה במה לשמוח"

ראש הממשלה השתתף באירוע מימונה בחדרה ודיבר על חשיבות האחדות בעם ישראל והבטיח, "אני אמשיך להיות צבעוני, כמו החג".

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"א בניסן תשע"ז

ראש הממשלה בחגיגות המימונה
ראש הממשלה בחגיגות המימונה
צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה התארחו הערב (שני) באירוע המימונה של אהרון ואילנה לוי, בחדרה.

ראש הממשלה אמר באירוע,"החג היפה הזה, הצבעוני הזה, התחיל כחג של עדה אחת, והפך לחג של כל העדות והוא מסמל את אהבת ישראל. יש בו הרבה אהבה, הכנסת אורחים, אחווה, חום ושמחה. הרבה שמחה".

"יש ברוך השם במה לשמוח", המשיך נתניהו, "אני אומר לכם את זה מדעית משום שיש בערך 200 מדינות בעולם ואזרחי ישראל מדרגים את עצמם כל הזמן במקום גבוה מאוד (במדד האושר), לאחרונה במקום ה-11. זאת אומרת שיש עוד 10 מקומות שאנחנו צריכים לטפס. יש הרבה על מה לשמוח. אתם רק צריכים להסתכל מסביב ואתם רואים את הפלא הזה של מדינת ישראל. אתם רואים את האי הזה של הקדמה, של היציבות, של הביטחון ושל הערבות ההדדית".

נתניהו המשיך ואמר עוד, "אני חושב שאתם צריכים לדעת שמנהיגי העולם שמים לכך לב. הייתי לאחרונה בסין עם רעייתי שרה, ונשיא סין, שי ג'ינפינג אומר לי: 'אתה יודע, אנחנו עוד מעט נגיע ל-1.4 מיליארד תושבים'. ואני אומר לו: 'אנחנו עברנו עכשיו 8 מיליון'. הוא אומר לי, 'אבל אתם מעצמה עולמית. אתם מעצמה של טכנולוגיה וחדשנות'. בינינו, הוא צודק. לא רק חדשנות, לא רק של אידאולוגיה, אלא גם של סקרנות ועשייה ויזמות. זה טבוע באופי שלנו. אבל שאלו מנהיגי מדינות אפריקניות שנפגשנו איתם באו"ם לאחרונה, אחד מהם שאל אותי, 'תגיד לי, מה הסוד שלכם? איך אתם מדינה קטנה כזו, עם קטן כזה, איך אתם כל כך חזקים?' - ואמרתי לו שהעץ שלנו הוא עץ מיוחד. הוא שולח ענפים מעלה מעלה לשמיים בשאיפת אין קץ כל הזמן להשתפר אבל יש לו שורשים עמוקים מאוד, בארץ שלנו ובמורשת שלנו. והמורשת היהודית שלנו יש בה שילוב מכל העדות, אבל יש בה שילוב של אמונה וגם שילוב של סקרנות. אני חושב שהשילוב הזה הוא רב עוצמת והוא נותן לנו לא רק את הכלכלה החזקה ואת החברה החזקה ואת הצבא החזק, הוא נותן לנו גם מעמד בינלאומי שהולך וגדל, במיוחד כשמסתכלים על מה שיש בסוריה"

"אני לא חדל אף פעם, וחג הפסח הוא במוצאו של חג האמונה – להתפעל מהנס הזה של תקומת ישראל, מעם שלכאורה נכחד, קיבץ את גלויותיו, הגיע לכאן, הקים כאן מדינה לתפארת עם חיילים וחיילות ושוטרים ושוטרות ונשות ואנשי הביטחון שהם מקיימים אותנו, מביאים אותנו לעתיד מזהיר שלפנינו", הוסיף ראש הממשלה.

"אני רוצה להצדיע קודם כל לצבא ההגנה לישראל ולכל כוחות הביטחון ואני רוצה לברך את כולכם בחג שמח, צבעוני, יפה. משהו שאל אותי לפני שנכנסנו, 'איך זה חזר כל כך מהר?' - אמרתי, 'לפעמים יש נסים' - אבל אני מבטיח לכם שאני אמשיך להיות צבעוני, כמו החג. תרבחו ותסעדו. חג שמח לכולכם", סיכם נתניהו.