הפגנה של הפלג הירושלמי
הפגנה של הפלג הירושלמיצילום: חזקי ברוך

איש העסקים הרב מנחם כרמל, מראשי הפלג הירושלמי, התייחס הבוקר (שלישי) לגל המעצרים הנרחב שביצעה הלילה משטרת ישראל כנגד אנשי הפלג ובמהלכם אף נפצע באורח קל.

"בשעה 4:00 לפנות בוקר, אני שומע המולה ברחו. ואני רואה שוטרים בבניין שלי שפונים לביתה של אישה בודדת המתגוררת בבניין. ביקשתי הסבר מהשוטרים כשלפתע מגיע מפקד יס"מ. וחובט בי נפצעתי באף, בגב ובראש ואני מתכוון להתלונן עליו במח״ש", סיפר כרמל בראיון ברדיו 'קול ברמה'.

הוא הוסיף כי המשטרה הגזימה באופן יוצא דופן. "המשטרה, ראשי המשק או מישהו במשרד הבטחון החליט שצריך להלך אימים על הפלג. אנחנו לא פלג, אנחנו רוב הציבור. אילו היו בחירות כעת היינו מנצחים את המפלגות שבעבר היו אחיות שלנו".

"עיתון 'הפלס' יצא מחר בבוקר כרגיל ולעולם ועד כי את קול האמת אי אפשר להשתיק", אמר כרמל.

מוקדם יותר פורסם כי בתום חקירה סמויה המתנהלת מזה כחצי שנה עוכבו ונעצרו לפנות בוקר במבצע ארצי ומקיף 28 חשודים מכל רחבי הארץ.

הם חשודים כי במהלך השנה האחרונה הטרידו, איימו וסחטו מנהלים ונושאי משרה בכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות תוך ניסיון לשדלם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

החקירה החלה בעקבות עשרות תלונות מבכירים בחברות גדולות במשק ובהם חברות ממשלתיות שהתקבלו במשטרה בכל הארץ ורוכזו במשטרת ירושלים.

עניינן של התלונות הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים של מנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם ובשל כך כדאי להם לפרסם בעיתון ה'פלס'.