פעילי שמאל "פוצצו" הרצאה של ניר ברקת

סטודנטים ערבים ופעילי מרצ באוניברסיטה העברית התפרצו להרצאה של ראש העיר במסגרת תוכנית של 'אם תרצו'. ברקת: לא נוריד את הראש

עדו בן פורת , כ"ג בניסן תשע"ז

סטודנטים ערבים ופעילי שמאל מתא ״מרצ״ באוניברסיטה העברית, "פוצצו" הערב (רביעי) הרצאה של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת במסגרת התכנית למחשבה ציונית של תנועת "אם תרצו" באוניברסיטה.

הסטודנטים התפרעו, קראו קריאות גנאי והניפו שלטים נגד ראש העיר ברקת.

"לא נוריד את ראשנו בפני האלימות וההסתה של פעילי השמאל הקיצוני הנותנים גיבוי לבנייה פראית בלתי חוקית ובשם חופש המחאה מנסים לסתום פיות למי שאינו חושב כמותם", הגיב ברקת.

ראש העיר לא נרתע מהמחאה הקולנית והמשיך את ההרצאה כמתוכנן במשך 40 דקות. "אמשיך לפעול לדין אחד בין יהודים וערבים ובכל מקום שתהיה בנייה בלתי חוקית נפעל ביד קשה ובלתי מתפשרת כדי לשמור על החוק והסדר בבירת ישראל המאוחדת".

דודי אלצופין, סטודנט שהיה באירוע אמר כי "ראש העיר ברקת החל את דבריו ולפתע קמו מספר סטודנטים שהחלו לצעוק נגדו והתפרעו. הם השתמשו במילים חריפות ותארו את ברקת כראש עיר כבושה, גם כאשר ביקשו מהם להמתין עם השאלות הם צעקו ׳אנחנו נפוצץ את האירוע ולא ניתן לאף אחד לדבר׳. בושה שאלה המראות שאנו צריכים לראות באוניברסיטה העברית".

מנכ"ל תנועת 'אם תרצו' מתן פלג מסר בתגובה כי "התפרעותם האלימה של פעילי השמאל הקיצוני והתאים הערביים בהרצאתו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת היא חציית קו אדום. אנו קוראים ליו"ר המל"ג ושר החינוך נפתלי בנט לדרוש מנשיא האוניברסיטה לטפל בבריונים במלוא חומרת הדין".

פלג הדגיש כי ״תנועת אם תרצו תמשיך לקיים את פרויקט "התכנית למחשבה ציונית" באוניברסיטאות השונות ותמשיך להביא אל האקדמיה הישראלית את מיטב המרצים הציוניים בארץ. שום גורם בשמאל הקיצוני והאנטי ציוני לא הרתיע אותנו מעולם ולא ירתיע גם בעתיד".

״התוכנית למחשבה ציונית״ של תנועת ״אם תרצו״ מהווה אבן דרך במאמץ להכשרת ״אליטה אינטלקטואלית ציונית״ בחברה הישראלית. ציבור הסטודנטים שמשתתף בתוכנית נחשף לתכנים ערכיים וחשובים שאינם נלמדים במחלקות ובקורסים האקדמאים. בין המרצים שלקחו בתכנית חלק: פרופ' דניאל פרידמן, פרופ' ישראל אומן, ד"ר גיא בכור, אלון בן דוד, ד"ר מרדכי קידר וקרוליין גליק.