אוהדי בית"ר למען שלושת ההרוגים בכנרת

נחמן איטח, אחד משלושת הנערים שטבעו בכנרת במהלך חופשת הפסח, היה אוהד בית"ר ירושלים. האוהדים הודיעו: דקת מחיאת כפיים לזכר ההרוגים

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשע"ז

אוהדי בית"ר למען שלושת ההרוגים בכנרת-ערוץ 7
אוהדי בית"ר (ארכיון)
צילום: באדיבות האתר הרשמי של הקבוצה

אחרי שנעדרו במשך שבעה ימים, ורק אמש נמצאו בתום שימוש באמצעים מיוחדים כשהם ללא רוח חיים, יזכו שלושת הרוגי אסון הכנרת לכבוד אחרון.

השלושה שנעדרו במשך שבוע במהלך חופשת הפסח, כשנסחפו על מזרוני ים בשל רוח חזקה שנשבה בכנרת, לא היו קשורים זה לזה אך יזכו לכבוד אחרון יחדיו, במהלך משחק הכדורגל במוצאי השבת הקרובה בין בית"ר ירושלים למכבי ת"א שיתקיים באצטדיון טדי שבבירה.

אחד מהשלושה, נחמן איטח בן ה-21 מביתר עילית, נמנה על חוג האוהדים של הקבוצה הירושלמית, וחבריו ליציע החליטו במעשה אחרון של כבוד לקיים דקת מחיאות כפיים לזכרו ולזכר השניים הנוספים שטבעו למוות, איתמר אוחנה מקריית שמונה ולירון כראדי בן ה-17 מנתניה.

בהודעה שפרסמו בחשבון הפייסבוק שלהם, כתבו חברי ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים, ארגון 'לה-פמיליה' כי "במוצאי השבת הקרובה, במשחק בין בית"ר למכבי תל אביב תיערך בתחילת המשחק דקה של כפיים לזכר הרוגי אסון הכנרת. כידוע בחג האחרון התבשרנו כמו כל עם ישראל על שלושה נערים שטבעו במהלך חופשתם בכנרת, בין ההרוגים היה אוהד הקבוצה נחמן איטח. מפה אנו משתתפים בצער המשפחות, הקהל מתבקש לכבד ולשתף פעולה עם הטקס לזכר ההרוגים".

כבר עם היוודע דבר פטירתו של איטח אוהד הקבוצה, רבים דרשו מהנהלת המועדון הירושלמי לקיים לזכרו ולזכר ההרוגים הנוספים דקת דומיה במשחק הליגה הקרוב מול התל אביבים, אך דבר שכזה מצריך את אישורה של מנהלת הליגה ובירוקרטיות רבות, ועל כן החליטו אוהדי הקבוצה לבצע את המחווה באופן עממי ופירטי ללא אישור וללא בקשות.

כמובן שגם במועדון הירושלמי אמרו עם היוודע דבר פטירתו של איטח כי הם משתתפים בצער המשפחה, כשכתבו בהודעה מטעמם כי "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים משתתף בצער משפחת איטח על לכתו בטרם עת של נחמן, אוהד הקבוצה. קוראים לכל האוהדים לחזק את המשפחה. יהי זכרו ברוך".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il