ביל אוריילי
ביל אוריילי צילום: רויטרס

הסופר ובעל הטור הפוליטי ג'ק אנגלהרד סבור שפיטורי הכוכב הגדול של רשת "פוקס ניוז" מבשרים תזוזה שמאלה של הערוץ, ומהווים חדשות רעות למדינת ישראל.

בטור באתר ערוץ 7 באנגלית הסביר אנגלהרד שהבעלים האוסטרלי של חברת "פוקס", רופרט מרדוק, הוא ידיד של ישראל. האימפריה של מרדוק כוללת את ה"וול סטריט ג'ורנל" וה"ניו יורק פוסט", אותם מכנה אנגלהרד "שניים מהעתונים המשובחים ביותר שלנו".

אבל שני בניו של מרדוק, ג'יימס ולקלן, פחות ידידותיים לישראל, הוסיף אנגלהרד – והם מתחילים להשתלט על העסקים המשפחתיים. גם ככה, לכתבים של רשת פוקס המוצבים בירושלים יש נטייה מדאיגה לכנות את יהודה ושומרון "שטחים כבושים". מינוחים כאלה דומים יותר למה שהיית מצפה לשמוע ב-CNN, וכעת אנו כנראה נשמע אותם יותר מבעבר, ניבא בעל הטור.

כמו אוריילי, גם רוג'ר איילס, מי שהיה יו"ר "פוקס ניוז", הודח על רקע האשמות של הטרדה מינית. "במקרה, גם אוריילי וגם איילס היו ממוקמים ימינה מהמרכז, ושוב במקרה, הסיבות שנמצאו בכדי להדיח אותם לא היו מהעולם הפוליטי אלא בשל טענות להתנהגות לא ראויה מול נשים".

"התלונות לגיטימיות, כמובן", כתב אנגלהרד, "אבל הן גם נוחות, אם אתה מבקש לעצב מחדש את הרשת שלך בכדי שתהיה יותר פתוחה לקולות מהשמאל".

בהקשר זה, אנגלהרד הצביע על שובו של בוב בקל, איש שמאל שאין לו חיבה יתרה למדינת ישראל, לפאנל הקבוע של התוכנית הפופולארית "החמישה" (The Five). תוכנית זו עוברת כעת לפריים-טיים, עם סגירת תוכניתו של אוריילי.

נציין כי בפני אוריילי פתוחה האפשרות להקים רשת תקשורת בבעלותו שתתחרה בפוקס ניוז, אם יבחר לעשות זאת.