גלנט וכחלון
גלנט וכחלון צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט סיירו היום (חמישי) בערבה. במהלך ביקורם בישוב ספיר הכריזו השניים על תכנית להצבת כ- 120 מבנים יבילים, בגודל של כ- 75 מ"ר כולל ממ"ד, אשר יוקצו לישובים במועצות באזור הערבה. לצורך התכנית יוקצה סכום של 30 מיליון שקל.

המרחב הכפרי בדרום הארץ, על כביש 90, מאופיין במיעוט אוכלוסיה באופן מובהק ובקשיי קליטה של אוכלוסיות חדשות. כעת, בכוונת השרים לסייע במאמץ ממשלתי ממוקד לפתרונות דיור מחוץ לאזורי הביקוש.

על פי התכנית, משרד הבינוי והשיכון יפרסם קול קורא להצבת מבנים יבילים ארעיים במועצות אזוריות מעוטות אוכלוסין בדרום הארץ באזור זה.

המבנים יאפשרו לזוגות צעירים להגיע לערבה ולאזורים אלו במחיר שכירות מוזל, ובהמשך לבנות את ביתם.

לדברי השר גלנט, "פיתוח ההתיישבות בערבה חיוני לביסוס האחיזה הציונית בחבל הארץ המיוחד הזה. תושבי הערבה הם חלוצים אמיתיים במקום המרוחק והצחיח ביותר בישראל. לאורך עשרות שנים סובל חבל ארץ זה ממיעוט תושבים ועל מדינת ישראל מוטלת החובה לעודד מעבר של תושבים נוספים לערבה ולנגב. במיוחד כעת, לקראת יום העצמאות, אנו גאים להוביל יחד עם משרד האוצר את פיתוח הערבה".

"תקוותי היא כי המהלך הזה של משרד הבינוי והשיכון יהווה סנונית ראשונה לקראת השקעות ממשלתיות נוספות בערבה ובנגב".

השר כחלון אמר כי "המחויבות שלנו היא לבניה ולסיוע למשפחות עובדות בכל רחבי הארץ, ללא הבדל צפון, מרכז או דרום. הערבה זקוקה לזריקת מרץ מצד הממשלה, והיום אנחנו נותנים לה זאת באמצעות תקצוב 120 מבנים יבילים ליישובי המועצות בערבה. החקלאות בערבה היא מופת עולמי שתורמת למשק הישראלי. באתי לכאן עם הנהלת משרד האוצר ללמוד ולראות כיצד ניתן לסייע להצלחת החקלאים".