ספר התורה של הרב גורן - במצעד החיים

הרמטכ"ל יעמוד בראש משלחת מיוחדת שתצא ל"מצעד החיים" בפולין, ויקח עמו את ספר התורה משחרור הכותל המערבי בתום מלחמת ששת הימים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשע"ז

הרב שלמה גורן
הרב שלמה גורן
צילום: אוסף התצלומים הלאומי

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, ייצא ביום ראשון לפולין ויעמוד בראש משלחת מיוחדת ל"מצעד החיים".

במסגרת הביקור עתידה המשלחת לסייר במחנות ההשמדה אושוויץ-בירקנאו, לקיים טקס בערב יום השואה ולהשתתף ב"מצעד החיים" ביום הזיכרון, עם שר החינוך נפתלי בנט, הרב ישראלי מאיר לאו ואישים נוספים.

בסיורים שיערכו במחנות ההשמדה אושוויץ ובירקנאו תצטרף אל המשלחת בראשות הרמטכ''ל, משלחת ''עדים במדים'' של צה''ל בפיקודו של מפקד בסיס חצרים תת-אלוף אבשלום עמוסי.

הרכב המשלחת כולל מפקדים, משפחות שכולות, משפחת נעדרים, נציג אזרחים עובדי צה"ל, פצוע צה"ל, וכן 'עד משלחת' - ניצול השואה מיקי גולדמן, שישתף את הרמטכ''ל וחברי המשלחת בסיפור חייו, כמי שגם נמנה בין קציני המשטרה שניהלו את משפטו של אדולף אייכמן.

לראשונה יקח עימו הרמטכ"ל את ספר התורה שאחז הרב הראשי לצה"ל בזמן מלחמת ששת הימים, הרב שלמה גורן, עת עמד מול הכותל המערבי לאחר שחרורו. נציין כי הספר מוחזק באופן קבוע בלשכת הרמטכ"ל בקרייה בתל אביב.

לרמטכ"ל יצטרפו אחותו של תא"ל ארז גרשטיין ז"ל, עופרה פייגה, אלמנתו של גרשטיין, אביו של רס"ל אסף וקסמן ז"ל, לאון וקסמן, אביו של סרן ישי רוסלס, ז"ל, אהרון רוסלס, אלמנתו של סמ''ר טוביה ינאי וייסמן ז''ל שנרצח בשער בנימין, יעל וייסמן והוריו של הדר גולדין הי"ד, לאה ושמחה.