הוועדה לביקורת המדינה
הוועדה לביקורת המדינהצילום: חזקי ברוך

שמעון שלו, אביו של סמל ראשון שחר שלו שנהרג בצוק איתן, אומר לערוץ 7 כי העימות שהתרחש בשבוע שעבר בכנסת בוועדה לביקורת המדינה היה חציית קו אדום.

"מבחינה עניינית צריך לקבל את המלצות הדו"ח ולפעול על פיהן, אבל לשמוע אתמול בוועדה בכנסת חברי כנסת שמדברים בצורה כזאת להורים שכולים גם אם עובדתית הם צודקים זו חציית קו אדום. להגיד לאב שכול אתה שקרן או להגיד לאם שכולה תשתקי זו לא צורה. אני מצפה מנבחרי ציבור שיהיו רגישים", אומר שלו.

שלו סבור שיש מקום לבחון האם יש מקום להזמין הורים שכולים לדיונים כאלה, "גם אותי הזמינו לדיון, אבל זה קצת רחוק להגיע מאלוני הבשן וחשבתי שזה לא מוצדק. אבל אני לא בטוח שהועדה לביקורת המדינה יכולה לנהל דיונים עניינים כשחלק מהנוגעים בדבר נמצאים שם. זה יותר מדיי אמוציונלי".

לדבריו חשוב שדו"ח המבקר ייושם למען הלוחמים הבאים שישתתפו בסבב הבא ביניהם בנו חגי, "אין לי ביקורת על מה שהיה או לא היה, ואני גם לא רוצה להיכנס לטענות של המבקר אם מיצו את כל התהליכים המדיניים לפני זה או לא, אני לא בטוח שזו אמירה לא פוליטית. אבל ברור שצריך לעשות את מה שהדו"ח אמר".

"לי יש אינטרס כי הבן שלי חגי נמצא בקורס קצינים בגולני ואין לי ספק שהוא יהיה בעימות הבא. על מיטתו של שחר בנשימותיו האחרונות הבטחנו לחגי שהוא יכול להמשיך לעשות את מה שהוא רוצה, אני לא חושב שאם אח אחד נהרג אפשר למנוע מהאח שלו לשרת ביחידה קרבית, הרי אפשר גם להיפגע בתאונת דרכים. אנחנו כאנשים מאמינים צריכים לדעת שהכול מהקב"ה", מוסיף שלו.