שופט כדורגל (ארכיון)
שופט כדורגל (ארכיון)צילום: פלאש 90

"נוכח רגישות המשחקים במחזורים האחרונים שנותרו במסגרת הפלייאוף התחתון, אנו דורשים כי חוקרים מטעם משרד החקירות אשר עובד בשת"פ עם ההתאחדות, יהיו נוכחים בכל אחד מאותם משחקים - לרבות משחקינו", כך כתבו היום (חמישי) במועדון הכדורגל של הפועל תל אביב למנהלת הליגות בכדורגל וההתאחדות.

בימים האחרונים הרשתות החברתיות סוערות בעקבות שמועות כי משחקי התחתית של ליגת העל בכדורגל הולכים להיות מושפעים על ידי גורמים לא ספורטיביים ופליליים.

בהפועל תל אביב החליטו להתייחס ברצינות לגל השמועות, כשעיקרן נסובו סביב משחק הכדורגל בין הפועל אשקלון ובני יהודה שיתקיים במוצאי השבת באצטדיון העירוני באשקלון, אצטדיון סלה.

"יש לציין כי אנו לא מפקפקים חלילה ביושרם המקצועי של המועדונים, אך במרוצת השנים היינו עדים לצערנו למספר אירועים לא כשרים, אשר נוגדים את ערכי הספורט", כתבו בהודעתם ראשי המועדון האדום מתל אביב הנמצאים במקום ה-13 ואחד לפני אחרון בטבלת ליגת העל בכדורגל, מתחת לקו האדום ובמרחק של נקודה אחת מאשקלון, במקום ממנו יורדים אל ליגת המשנה בסיום העונה.

נזכיר כי ארבעה משחקים נותרו במסגרת הפלייאוף התחתון של ליגת העל בכדורגל, כששלוש קבוצות נמצאות בסכנת ירידה, הפועל תל אביב, הפועל אשקלון והאחרונה בטבלה הפועל כפר סבא, שתיים מתוכן ירדו אל ליגת המשנה, הליגה הלאומית.

"אנו סמוכים ובטוחים כי כל הגורמים הרלוונטיים מודעים לכך ויעשו הכל על מנת שהליגה תוכרע בצורה הוגנת וספורטיבית" סיימו בהודעתם ראשי הפועל ת"א.

כמובן שבאשקלון ובבני יהודה לא אהבו את דרישת האדומים וטענתם בדבר מכירת המשחק, כשבהודעה מטעם המועדון המתחרה על עונה נוספת בליגת העל, המועדון הדרומי אמרו כי "מועדון הכדורגל של הפועל אשקלון עורך הכנות קדחתניות לקראת המשחק מול בני יהודה בשבת ובכלל, בהמשך מאבקי ההישרדות בליגת העל. אנו מרכזים את כל המאמצים ואת כל האנרגיות, בכדי שהשחקנים יביאו את מקסימום היכולת על כר הדשא. אנו לא מתעסקים בפסיכולוגיות, בהשמצות, בהשערות ובתחבולות שאינן קשורות בספורט הישגי בכלל ובכדורגל בפרט".

כאמור, גם בני יהודה לא אהבה את הפניה של האדומים ושלחה גם היא תגובה מטעמם כשכתבו כי "צר לנו שמועדון כמו הפועל תל אביב מרשה לעצמו להעלות חשדות על כוונות אי ספורטיביות של מועדון שהוכיח תמיד שהספורטיביות עבורו היא מעל הכל, בדיוק אותה גישה שאפשרה להפועל תל אביב לזכות בדאבל ב-2010".

"נזכיר לכולם, בני יהודה טרם הבטיחה את הישארותה בליגה ובחודש הבא נופיע בגמר גביע המדינה, אנו נשחק ונילחם על מנת לנצח עד לתום העונה בכדי להגיע לגמר בשיא הכושר והביטחון".

בכל מקרה השמועות על אי כשירותו של המשחק הגיעו כבר לאוהדים האדומים שפנו בעצמם להנהלה האדומה ושם דרשו כי אם לא יהיה במשחק נציג של וייצמן יער בשבת, הקבוצה לא תעלה לשחק ביום שני מול הפועל כפר סבא. בהנהלת הקבוצה תומכים בדרישה של האוהדים ויתרה מכך פנו גם לבעלים של הפועל כפר סבא סתיו שחם וביקשו ממנו כי אם לא יהיה נציג מהשבת הזו ועד סוף העונה בכל משחקי הפלייאוף התחתון עד סוף העונה לא לעלות למשחקי הליגה.