אלכס שטילוב
אלכס שטילובצילום: Noa Cafri

בקריירת הספורט המקצוענית של אלכס שטילוב בן ה-29, ישנם הישגים לא מעטים וייחודים. שטילוב, המצטיין בתרגיל הקרקע היה למתעמל הישראלי הראשון והיחיד מסוגו שזכה במדליות זהב וכסף באליפויות אירופה בענף ההתעמלות, כשהיה גם למתעמל הישראלי הראשון שהעפיל לשלב הגמר במשחקים האולימפיים ובאליפות העולם.

השבת, שטילוב הוותיק שכבר נראה היה שמעבר לשיאו, עשה זאת שוב, כשהפעם זכה במדליית הארד באליפות אירופה המתקיימת בקלוז' שברומניה.

עבור שטילוב, שסיים את תרגיל הגמר בציון של 14.400, מדובר במדליה שביעית באליפויות אירופה השונות, והחמישית מסוג הארד. לא דבר של מה בכך.

חברו לנבחרת הישראלית, המתעמל הצעיר ארטיום דולגופיאט רשם גם הוא הישג אדיר, כשהיה בתמונת המדליות לכל אורך השלבים בתחרות, ולמעשה סיים מיד אחרי שטילוב במקום הרביעי ועם ציון של 14.333. השניים רשמו היסטוריה קטנה כשהייתה זו הפעם הראשונה בהיסטוריה ששני מתעמלים ישראלים משתתפים יחד בגמר במסגרת אליפות אירופה בהתעמלות קרקע.

אחרי האכזבה במשחקים האולימפיים בריו שבברזיל, שטילוב מראה שהוא עדיין כאן ובכושר נהדר.

רזי פלד, יו"ר איגוד ההתעמלות, אמר כי מדובר בהישג אדיר עבור הספורט הישראלי. לדבריו, "אלכס מותיר את כולם פעורי פה ומראה שהוא מתגבר על הקושי העצום להישאר בפסגה האירופית והעולמית תקופה כל כך ארוכה. דמות לחיקוי שהדור הבא שלנו נושא אליה עיניים. דולגופיאט הוכיח היום שיש לנו עתיד מבטיח".