הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז צילום: מוזיאון גוש קטיף

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז תקף אמש בשיעורו השבועי את יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי על התנהלותו בסוגיית המרכולים, התנהלות שלדבריו הובילה לפסיקת בג"ץ המאפשרת את פתיחתם בשבת.

"זה ימשיך הלאה מעיר לעיר, התירו חלק זה ימשיך הלאה, וכל זה איך קרה? באשמתנו, במקום ללכת ולומר מיד, לא! אנחנו לא מרשים! בלי לפחד, מאף אחד, השבת היא מעל כולם, להסביר להם", אמר הרב מזוז ורמז ל'גרירת רגליים' מצידו של דרעי.

בדבריו תהה מדוע דרעי לא נועץ עם מועצת חכמי התורה מיד כשבסוגיה הוטלה אל מפתנו. "אדם צריך לשמור על התורה. אל תפחד, תהיה רץ כצבי ועז כנמר, בתור שר פנים תאמר 'לא לעשות ככה', בלי חנופה, אני בטוח שלא שאלו את מועצת חכמי התורה! יושבים יושבים, חודש חודשיים, ממתינים לא עושים כלום, ובסוף, באו שלש שופטות וקבעו מה שקבעו.. בעבר אפילו המפד"ל, הפילו ממשלה בגלל חילול שבת קטן, מה החרדים שלנו היום יהיו פחות מהם?".

בהמשך הסביר על חשיבותה של השבת. "השבת היא מתנה לעם ישראל, אלמלי השבת, היינו מתבוללים באומות, גם מייסדי המדינה החילונים, ידעו להעריך את השבת, למשל הביטוי המפורסם שכותבים אותו בשם חז"ל: "יותר מששמרו ישראל את השבת, השבת שמרה על עם ישראל" אין את זה בחז"ל, זה אמר אותו 'אחד העם' אדם חילוני מהמשכילים, שהבין כמה השבת חשובה לעם ישראל. היה אחד שכתב, 'השבת עושה כלב נרדף לנסיך כל שבוע' השבת עושה אותך נסיך! כולם הבינו שהפומבי חייב להישמר בקדושת השבת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו