אוהדי בית"ר מאיימים: לא נעודד עוד

העימותים בין אוהדי בית"ר ירושלים ממשיכים להעסיק, כשחברי ארגון 'לה-פמיליה' הודיעו - אם לא יאפשרו לנו, לא נעודד עוד

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח בניסן תשע"ז

אוהדי בית"ר מאיימים: לא נעודד עוד-ערוץ 7
אוהדי בית"ר (ארכיון)
צילום: פלאש 90

ביום רביעי תארח בית"ר ירושלים את מכבי פתח תקווה למשחק שהוא מלחמת עולם עבור המועדון הירושלמי ואוהדיו. מדובר בקרב ישיר על המקום השלישי בטבלת ליגת העל בכדורגל, המקום ממנו בוודאות תעפיל קבוצה אל הופעה בעונה הבאה בליגה האירופית. לא דבר של מה בכך.

הפער בין השתיים עומד על נקודה אחת בלבד לזכות הקבוצה ממלאבס, אך נראה שבמקום להתכונן בצד המקצועי, בבית"ר עוסקים בעיקר בריב בין מחנות האוהדים שלהם.

כזכור, שעות ספורות לפני משחק הליגה האחרון של הירושלמים, בו אירחו את מכבי ת"א, פורקה הבמה המרכזית ביציע המזרחי בהוראת הבעלים של הקבוצה אלי טביב, כשמדובר בבמה שממנה עודדו אוהדי הקבוצה, בעיקר אלה המזוהים עם ארגון האוהדים 'לה-פמיליה'.

אלה לא אהבו את הצעד של טביב וניסו להתנקם בו כששרו שירים בעלי אופי גזעני, הדליקו אבוקות ולא עודדו את השחקנים. יתר אוהדי בית"ר שנכחו ביציעים הגיבו בשריקות בוז רמות ואף קרא קריאות "לה-פמיליה הביתה", קריאות שטרם נקראו ביציעים הירושלמים ומהווים תקדים של ממש.

הרוחות מסרבות להרגע ולשקוט, כשהיום (שני) הוציאו במועדון הירושלמי הודעה כי באופן חד פעמי ובשל בקשות של אוהדים רבים, החליטו אלה להתיר לאוהדים שרכשו מנוי ליציע המזרחי להמיר אותו ולעבור ליציע המערבי. משמעות הצעד היא כי במועדון הירושלמי מעוניינים לבודד את חברי 'לה-פמיליה' לבדם ביציע ובכך למזער את יכולת ההשפעה שלהם על האוהדים הנוספים.

בארגון 'לה-פמיליה' לא שתקו ופרסמו הודעה מיד עם צאת יום הזיכרון לשואה ולגבורה. "בעקבות השינויים האחרונים המזיקים ישירות לכלל הקבוצה ולשחקנים בפרט, אנו פונים בזאת להנהלת הקבוצה בדרישה להחזיר את במת העידוד ואת אישור הכנסת אביזרי העידוד האלמנטרים, ולבטל כל סנקציה אשר פוגעת ישירות בקבוצה ומונעת מאיתנו לתמוך בקבוצה", כתבו ראשי ארגון האוהדים.

"כמו בכל איצטדיון בארץ ובעולם ובכל ארגון אוהדים גם לאוהדי ביתר יש את הזכות לקבל את התנאים המאפשרים עידוד" כתבו.

עוד כתבו, "חשוב לציין שדווקא בקבוצה כמו בית"ר ירושלים, העידוד והתמיכה הוא מרכיב עיקרי להצלחת הקבוצה ולתוסף משמעותי ליכולת של השחקנים. אנו מצפים לראות שינויי מצד ההנהלה. כל עוד לא יהיה שינויי לא נוכל לעודד ולתמוך כמו שרק אנחנו יודעים", איימו אלה שהוסיפו כי "במידה וטביב יחליט לא לרדת מהעץ שהוא טיפס עליו מובן לכולם שהוא פוגע ישירות בקבוצה והאחראי הבלעדי לבית קברות שיהיה בטדי ביום רביעי הקרוב ואילך".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il