"לא לקחנו שטח מאף אחד"

ראש מועצת בתי העלמין היהודיים בירושלים מגיב לפרסום ב"הארץ" לפיו בכוונת המדינה להפקיע קרקע בהר הזיתים להקמת מרכז מבקרים.

אלירן אהרון , כ"ט בניסן תשע"ז

ראש מועצת בתי העלמין היהודיים בירושלים, הרב הלל הורוביץ, מגיב אחר הצהריים (שלישי) לפרסום בעיתון "הארץ" לפיו בכוונת המדינה להפקיע קרקע בהר הזיתים להקמת מרכז מבקרים ליד בית העלמין העתיק.

"אני מודה לעיתון הארץ על הפרסום", אומר הרב הורוביץ, "אני בטוח שלפני הכתבה שהם פרסמו הם ביקרו באחד הקברים במקום, אולי של הרב קוק".

לדבריו, "אי אפשר לעצור את מה שקורה בירושלים ובמיוחד בהר הזיתים, לא לקחנו שום שטח של אף אחד. אני מזמין את עובדי העיתון לבוא להר הזיתים ולבקר את אבות אבותם שקבורים שם".

כאמור פרסם היום עיתון הארץ כי כי השטח שעליו יוקם המרכז נמצא בין כביש ראשי לבין גדר בית הקברות, בצמוד למסגד שנסגר לאחרונה.

על פי התוכנית שהוכנה על ידי הרשות לפיתוח ירושלים בשיתוף העירייה, "מוצע להקים מול הר הבית מרכז שירותי מידע ודת ומקום התכנסות. האתר יאפשר לתת למבקרים — יחידים וקבוצות — הדרכה ומידע על מקום הקבורה של בני המשפחה וצדיקים באמצעות דברי הסבר ומפות".

הרב הורוביץ מוסיף ומספר, "בית הקברות בהר הזיתים נמצא בתנופה לאחר שבשנתיים האחרונות לא נופצה שום מצבה, אני רוצה לברך את ראש העיר ניר ברקת על העזרה הגדולה ואני קורא לכולם להגיע ולבקר".