קידוח מים בבקעה. ארכיון
קידוח מים בבקעה. ארכיוןרגבים

ראש המנהל האזרחי, תא"ל אחוות בן חור, מתריע הערב (שלישי) במכתב לתושבים הפלסטינים מהכפר ברדלה כי המנהל האזרחי ורשות המים פתחו במבצע אכיפה נרחב לאיתור גניבות מים וניתוקי התחברויות בלתי חוקיות בכפר המצוי בשטח B.

המבצע החל בעקבות תופעת גניבות המים בידי תושבי הכפר, אשר פוגעת בכלל תושבי בקעת הירדן.

"הכפרים ברדלה, כרדלה ועין אלביצ'א מקבלים מהצד הישראלי 12 אלף קוב מים ביום. 11,200 קוב ביום מתוכם נגנבים על ידי תושבי ברדלה בניגוד לחוק", כתב תא"ל בן חור. "המשמעות- המים של תושבי הכפרים נגנבים על ידי לא אחר מהתושבים הפלסטינים עצמם! המנהל האזרחי החל במבצע רחב היקף על מנת להילחם בתופעה חמורה זו".

מאז כניסתו לתפקיד של תא"ל בן חור לפני כשנה, המנהל האזרחי גיבש תכנית ארוכת טווח, בשיתוף פעולה עם רשות המים, אשר תיתן מענה לכלל תושבי האזור ותכלול הרחבת תשתיות מים והפעלת קידוחים חדשים.

במסגרת התכנית אישר המנהל האזרחי הפעלת מיידית של קידוחי המים אריאל, יריחו 5 והבוסטר בנעלה אשר מהווים תוספת מים של 19 אלף קוב ביום לתושבי יהודה ושומרון. כמו כן, המנהל האזרחי מקדם פתרונות נוספים בתחום אשר צפויים לצאת לפועל לפני הקיץ הקרוב.

גורמים במנהל האזרחי אומרים כי תופעת גנבות המים על ידי תושבי הכפר ברדלה פוגעת באופן משמעותי בתושבים ישראליים ופלסטינים כאחד ומבצע האכיפה צפוי למנוע גנבות בהיקף של כ-2.6 מליון קוב בשנה.

המכתב לתושבי ברדלה
המכתב לתושבי ברדלהדוברות המנהל האזרחי