רוביק דנילוביץ'
רוביק דנילוביץ' צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בלשכת ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', נערך דיון בהשתתפות שמונה חברי מועצה שחתמו על עצומה בה הם דורשים מראש העיר לבטל את ההקצאה של המקלט העירוני שמשמש את פעילות "פורום דו קיום בנגב לשיוויו אזרחי".

בין היתר, במקום התארחו חברי ארגון עדאללה, רבנים למען זכויות אדם, האגודה לזכויות האזרח, ארגון נשות ווטש וכן ארגון שוברים שתיקה.

שמעון טובול, חבר המועצה מטעם ש"ס, אומר לערוץ 7, "קיבלנו מידע שהם משתפים פעולה עם ארגוני השמאל הקיצוני ומביאים לכאן כל מיני ארגונים שפוגעים בביטחון המדינה, מכפישים את חיילי צה"ל ומשטרת ישראל. לא יכול להיות שגוף שפועל נגד מדינת ישראל יקבל מתחם מהעירייה. העברנו לראש העיר את כל המסמכים ואנחנו מקווים שההחלטה הצודקת תתקבל".

לדבריו פורום שאמור להיות דוגמא לסובלנות פועל בדיוק הפוך, "במקום לעסוק באחדות וסובלנות הם מביאים לבאר שבע אנשים הזויים שנלחמים נגד המדינה של עצמם. באירועי אום אל חיראן הם קראו להפגין נגד משטרת ישראל וחיילי צה"ל.

״בכנסים שהם מקיימים הם קוראים לחיילי צה"ל פושעי מלחמה, אנחנו לא ניתן לזה יד. הם מקבלים כספים מארגונים אנטישמים מרחבי העולם אז שישכרו על חשבונם מקום, הם לא צריכים לקבל שום הקצאה מהעירייה".