אנחנו לא 'שוברים שתיקה'

בארגון חותם מגיבים לרמטכ''ל שלדבריהם השווה בינם לבין ארגון השמאל הקיצוני. "אנו מזמינים אותך לשוחח עימנו על הנושאים הבוערים".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ז

ראשי ארגון ''חותם'' הפועל לחיזוק היהדות במדינה, שיגרו היום (רביעי) מכתב לרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט, ובו הם מגיבים לקצין הבכיר שהשווה את "חותם" לארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה".

כזכור, הקצין הבכיר התייחס לקמפיין של ''חותם'' נגד שירות בנות דתיות בצה''ל, ואמר כי "מדובר בקמפיין מגוחך שנשען על אי ידיעה - טיפשות שנשענת על בורות. ארגון 'חותם' שווה ל'שוברים שתיקה', זה לא ארגון שאנחנו מדברים איתו".

כלי התקשורת ציטטו את הקצין הבכיר מבלי לציין את שמו, וב''חותם'' אומרים שמדובר ברמטכ''ל איזנקוט ולכן שיגרו אליו את המכתב שגם הגיע לידי ערוץ 7.

"אנו מבקשים למחות על ההשוואה המגוחכת. עיניו של הוגה ההשוואה כנראה טחו מראות, כשלא השכיל להבחין בתהום העמוקה הפעורה בין הארגון שלנו ובין ארגונים אנטי-ישראליים", נאמר במכתב.

תחילה הבהירו ב''חותם'' את מטרת הארגון. "מטרתנו היא בראש ובראשונה לדאוג לחוסנו ולעוצמתו של צבא ההגנה לישראל. הפרסומים וההסברה שלנו נובעים מההבנה שהשינויים החדשים בצה"ל פוגעים ביכולתו ובמוסריותו, ומשכך אנו מוחים על מנת לתקן. הביקורת שלנו היא של אחים ושותפים לדרך, לא של מפני עורף ומתנכרים לצה"ל ולמולדת, ועל כן ההשוואה מופרכת ואף פוגעת".

נזכיר כי לאור פקודת השירות המשותף והעלייה בגיוס הבנות הדתיות לצה"ל, יצאו בארגון לקמפיין נרחב בנושא. בין השאר השיק הארגון קו חדש לייעוץ והכוונה לבנות, ובמסגרת השקת הקו פרסם הארגון סרטון אנימציה המתאר כביכול סיטואציות שונות בהן עולם הערכים של הבנות הדתיות בצה"ל נפגע, סרטון אשר גרר תגובות רבות.

"נשמח להציג בפניך את המידע עליו אנו מתבססים ולהציג את היקף וחומרת התופעות הבעייתיות שחודרות לצה"ל", כתבו ראשי ''חותם'' לאיזנקוט.

ב''חותם'' מוחים על דברי הקצין הבכיר על המתגייסות הדתיות, ולפיהם "מדובר בצעירות חכמות שיודעות מה טוב להן. אנחנו לא במאה ה-17".

אנשי הארגון כתבו לאיזנקוט, "הגם שאין כמובן לזלזל בחכמתן של הבנות המתגייסות, יש בביטוי הזה רמז ברור לכך שבנות 'חכמות שיודעות מה טוב להן', הן בנות שמתנערות ממוסכמות החברה שבה הן גדלו ומערכיה, ומתעלמות מהמלצותיהם ומהכוונתם של המחנכים וההורים בחברה הדתית לאומית, שדוגלים ברובם המוחלט בשירות לאומי משמעותי".

את מכתבם חתמו בהזמנה לאיזנקוט, "אנו מזמינים אותך, כבוד הרמטכ"ל, להיפגש ולשוחח על הנושאים הבוערים הנוגעים לזהותו של צה"ל, מתוך הקשבה ופתיחות. הבעיות שהתעוררו לאחרונה מהוות איום אמיתי על צביונו ותפקודו של צה"ל, ויש להתייחס אליהן ברצינות וכובד הראש הראויים לסוגיות שכאלה ולא להסתפק בהטחת מהלומות באמצעי התקשורת''.

לקריאת המכתב