בג"ץ הורה: בכירי 'הפלס' יוחזרו למעצר

לאחר שחרורם המוקדם של בכירי 'הפלס' עתרה המשטרה לבג"ץ נגד החלטת בית המשפט המחוזי. בג"ץ קיבל את הערעור והורה על החזרתם למעצר

מיכל לוי , ל' בניסן תשע"ז

בג"ץ הורה: בכירי 'הפלס' יוחזרו למעצר-ערוץ 7
תיעוד המעצר במשרדי "הפלס"
צילום: משטרת ישראל

המשטרה רושמת ניצחון: בית המשפט העליון הורה על החזרתם למעצר של בכירי 'הפלס', נתי גרוסמן ושמוליק אלישיב.

לאחר שחרורם המוקדם של גרוסמן ואלישיב, עתרה המשטרה לבג"ץ נגד החלטת בית המשפט המחוזי שהורה לשחרר את בכירי עיתון 'הפלס' למעצר בית עד ליום שלישי הבא.

בכך התקבל ערעור השניים על החלטת בית משפט השלום בראשון לציון שהאריך בתחילת השבוע את מעצרם בשבעה ימים.

לטענת עו"ד יאיר גולן, פרקליטו של גרוסמן, שחרורו אינו מעלה חשש לשיבוש הליכי משפט ומשכך יש לשחררו.

תחילה ביקשה המשטרה להורות על עיכוב ביצוע כדי שיתאפשר לו לערער לבית המשפט העליון אולם שופט בית המשפט בלוד דחה את הבקשה. כאמור, להפתעת עורכי הדין של החשודים, בג"ץ קיבל את הערעור והורה על החזרתם למעצר עד ליום שישי.

כזכור, בשבוע שעבר עוכבו לחקירה ונעצרו 28 מאנשי 'הפלג הירושלמי' מכל רחבי הארץ החשודים כי במהלך השנה האחרונה הטרידו, איימו וסחטו מנהלים ונושאי משרה בכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות תוך ניסיון לשדלם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

החקירה החלה בעקבות עשרות תלונות מבכירים בחברות גדולות במשק ובהם חברות ממשלתיות שהתקבלו במשטרה בכל הארץ ורוכזו במשטרת ירושלים.

עניינן של התלונות - הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים של מנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם ובשל כך כדאי להם לפרסם בעיתון 'הפלס'.