האחים השכולים וראשי "יד לבנים" עם נתניהו
האחים השכולים וראשי "יד לבנים" עם נתניהוצילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נפגשו היום (חמישי) עם אחים שכולים, לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה.

במפגש השתתפו הדס מושל, פרידה שניידרמן, שמואל מורנו, לירון כהן, טל שיינברום, מתן אליהו, ירין רובל, גל כרמלי ואיקי אפנר. במפגש השתתפו גם יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם ומנכ"לית יד לבנים רחל לניאדו.

לירון כהן, אחותו של סרן נתן כהן ז"ל, שנפל בצוק איתן, סיפרה ''הקשר עם אחי מאוד חזק. מאז שסיפרו לי שהוא נהרג נפתח בור גדול בלב, זה הזוי שלא יהיה לי יותר את האח הגדול, האח הבכור, לא יהיה יותר את הקשר איתו. זה היה מאוד קשה. זה לבוא בשנייה ולשבור אותך.

'מאז שאחי נהרג המשפחה החליטה שבוחרים בחיים ועושים דברים לזכרו. אני שמחה על המשפחה שלי ומעריצה אותה", הדגישה כהן.

יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם שבנו נהרג באסון המסוקים, אמר ''הייתי באלפי מפגשים וזה אחד מהמרגשים שבהם. הילדים האלה קיבלו חינוך של ערכים וזה נותן לי המון תקווה. עם נוער כזה אף אחד לא יוכל לנו. היה פחד שאין מי שינציח וימשיך את המורשת אחרי ההורים, ובשנה האחרונה הצטרפו אחים ליד לבנים, ויש מי שייקח את הלפיד של המורשת וההנצחה. אין מדינה בעולם שמטפלת במשפחות כמו מדינת ישראל''.

ראש הממשלה אמר כי ''הסבל של האחים הוא מיוחד, כי הרבה פעמים יש הזדהות עמוקה עם האח שנפל, אבל יש גם הבנה עמוקה של הסבל של ההורה. לכן זה באמת מסע כפול. זה קשה מאוד.

''האחים והאחיות נושאים את המשא הקשה הזה וטוב שהגיע הזמן ואולי כבר הגיע מזמן הזמן להכיר בסבל המיוחד הזה שוודאי אי אפשר להתעלם ממנו. אני זוכר את הקשר עם אחי שהשפיע עלי ברבות השנים", סיפר נתניהו.