השר אריאל:
אחדות עם הבית היהודי תביא ברכה לכולם

השר אורי אריאל תוקף בראיון לערוץ 7 את ראש הממשלה: "הוא לא עומד בהבטחתו. הגיע הזמן לקיים הבטחות לאנשי בית אל, מגרון ועמונה".

רפאל לוי , א' באייר תשע"ז

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, ביקר היום (חמישי) ביישוב בית אל ושוחח עם ערוץ 7 על הפריימריז בבית היהודי, הבנייה ביו"ש והמאבק על השבת.

השר אריאל אמר כי באיחוד הלאומי, מפלגתו, מתנגדים לפריימריז והוא הורה לכל אנשי המפלגה לא להתערב בבחירות הפנימיות של הבית היהודי.

לדבריו גורמים בבית היהודי אינם מעוניינים בהמשך האחדות עם האיחוד הלאומי והוא מביע על כך צער, "אנחנו כבר שנתיים מנסים להגיע לסיכום, פנינו פעמים רבות לראשי הבית היהודי ולא נעננו. צריך שני צדדים כדי להגיע לסיכומים כאלה ואנחנו מבינים שזה לא הרצון של הבית היהודי ואני מצר על כך.

''אחדות יכולה להביא ברכה לכולם והיא גם יכולה להביא ערך אלקטורלי ולהגדיל את כוחה של המפלגה", מדגיש אריאל.

השר אריאל התייחס להבטחת ראש הממשלה נתניהו לפני חמש שנים לבנות 300 יחידות דיור בבית אל, הבטחה שטרם מומשה. "ראש הממשלה לא עומד בהבטחתו והוא יודע את זה והגיע הזמן לקיים הבטחות לאנשי בית אל, מגרון ועמונה. אני פונה אליך אדוני ראש הממשלה, הנחה את אנשיך לסיים את זה בימים האלה ולצאת לעבודה בימים הקרובים".

אריאל אומר כי קיימת הקפאה ביו"ש וכי מועצת תכנון עליונה, המופקדת על אישורי הבנייה ביהודה ושומרון, לא מתכנסת וישיבותיה נדחות פעם אחר פעם. לדבריו זה נעשה בהוראת ראש הממשלה. השר הוסיף כי גם בירושלים אין תכנון ואין בניה, "קצנו במילים כמו הקפאה. הגיעה הזמן לבנייה גדולה".

על מאבק השבת שמקיימות המפלגות החרדיות בעקבות פסיקת בג"ץ שאישרה פתיחת מרכולים בשבת בעיר תל אביב אומר השר אריאל כי הוא מתואם עם השרים החרדים, "פנינו לראש הממשלה ויש כוונה להגיש הצעת חוק שתאפשר לשר הפנים לפסול תקנות של עיריות העוסקות בנושא הזה".

עם זאת השר אריאל מציע דרך נוספת לחזק את מעמד השבת, "הפתרון הבסיסי הוא להפוך את ימי ראשון, או את חלקם, לימי מנוחה נוספים וכל אזרח יוכל לעשות כל מה שהוא רוצה ובשבת תהיה שבת יהודית, ובכך נביא שלום ואחדות בעם ישראל".