מפגש מרגש באולפנה לקראת יום הזיכרון

תלמידות אולפנת צפירה יזמו מפגש עם בני משפחות חללי צה"ל ונרצחי הטרור. כתב ערוץ 7 היה שם

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באייר תשע"ז | עודכן: 23:55

באולפנת בני עקיבא "צפירה" נערך היום (חמישי) מפגש מרגש בין התלמידות לבין משפחות חללי צה''ל ונרצחי הטרור.

במפגש לקחו חלק הוריו ואחותו של בניה שראל הי"ד, ארוסתו של הדר גולדין הי"ד, בעלה של דפנה מאיר הי"ד, משפחתו של רועי קליין הי"ד, אמו של תום פרקש הי"ד, אחיו של אייל יפרח הי"ד, הוריו של אורן נוח הי"ד, אמו של ארז שטרק הי"ד ועוד שורה של בני משפחות חללי מערכות ישראל.

בנות האולפנה חקרו על דמותם של הנופלים, יצרו קשר עם המשפחה כדי ללמוד על אישיותו ותולדות חייו, בחרו שיר שייצג את הנופל אותו וביצעו אותו מול המשפחות ותלמידות האולפנה.

ראש אולפנת צפירה הרב עמיר אדרעי אמר לערוץ 7 ''אנחנו יוצרים פעילות מיוחדת ששותפים לה כל הבנות והצוות. חשוב לנו כאולפנה ציונית דתית להנציח את הנופלים עם המשפחות של הנופלים.

''הבנות עשו עבודה מרגשת ומדהימה", תיאר. ''אנחנו יוצאים מכאן עם ראש מורם. אנחנו לא מתאבלים וממשיכים את הציווי שלהם להמשיך לשמוח ולחיות. המסר לבנות הוא שאנחנו ממשיכים מסורת של גיבורים שבמותם ציוו לנו את החיים״.

מירי זונדה, יוזמת הפרויקט, הודתה לבני המשפחות שהגיעו. ''אנחנו כאן מנסים להחיות את החיבור לערכים ולמורשת. היה חיבור מדהים בין התלמידות לנופלים ולמשפחות. בניגוד להשפלה והביזיון שהיו בכנסת, אנחנו מתייחסים אליהם בכבוד״.