יש לנו 365 ימי זיכרון בשנה

פגשנו את הוריו של אורן נח הי"ד שנפל במבצע צוק איתן: ''בליל הסדר אנחנו משאירים לו כיסא ריק. עושים כל מה שאפשר כדי לספר עליו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' באייר תשע"ז

שירה נח, תלמידת אולפנת בני עקיבא "צפירה", עשתה עבודת עומק על חייו של בן דודה סמ''ר אורן נח הי"ד שנפל במבצע צוק איתן.

במסגרת הפרויקט המיוחד שנערך באולפנה לקראת יום הזיכרון, שירה שמעה רבות על תולדות חייו של אורן, בעיקר מהוריו חווה ויגאל, תושבי הושעיה שבגליל.

"אמרו לנו לבחור שיר על חייל שנפל וישר חשבתי על אורן שכתבו עליו את השיר 'תיקונים'", מספרת שירה לערוץ 7. ''אנחנו בני דודים, אבל את רוב הדברים לא ידעתי עליו. בעבודה עליו למדתי מה אורן אהב לעשות, היכן שירת ונפל".

"שירה פנתה אלינו וקיבלה את ברכתנו", מספרים הוריו של אורן הי"ד, חווה ויגאל, "ביקשו שנבוא וניקח חלק בפרויקט, נשלח תמונות, חפצים וכתבים של אורן. אנחנו מתרגשים מאוד, חושפים כל מה שאפשר".

ההורים השכולים מספרים על ההתמודדות היומיומית עם נפילת בנם. "יש לנו 365 ימי זיכרון בשנה. לכל אחד מאיתנו יש את התמונה של אורן בכל מקום, אבל גם בלעדיה התמונות של אורן עוברות לי בראש.

''התקופה עכשיו יותר מעוררת, היה לו יום הולדת כמה ימים לפני פסח ובליל הסדר אנחנו משאירים כיסא לא רק לאליהו הנביא אלא גם לאורן. מיד אחרי פסח ציינו שנה להקמת המצפה שחנכנו לזכרו. אנחנו עושים כל מה שצריך בשביל לספר על אורן ועל נופלי מבצע צוק איתן", הוסיפו.