מירי רגב
מירי רגב צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

שלל תגובות על זכייתה של הפועל באר שבע באליפות המדינה בכדורגל לעונת 2016/17, אליפות שהינה השניה ברציפות עבור המועדון האדום מבירת הנגב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לבעלי הפועל באר שבע אלונה ברקת "אני אוהד של בית"ר ירושלים אבל גאה במועדון ובך. עבודה גדולה, פעם שנייה ברציפות. תודה לך ולכל השחקנים ולכל הסגל. זו עוד דרך של באר שבע שעולה על המפה. כל טוב, הרבה ברכה ומזל טוב".

נשיא המדינה רובי ריבלין, ומי שמבין דבר אחד או שניים בכדורגל הישראלי כשהיה יו"ר בית"ר ירושלים בעברו בירך את המועדון. "איזו קבוצה! כבוד גדול להפועל באר שבע שהביאה גאווה העונה למדינה כולה ולבירת הנגב. מזל טוב לאלונה, לברק בכר, לשחקנים ולתושבי באר שבע".

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה כשאמרה כי "לקחת אליפות קשה מאוד, אך לשמור על התואר קשה שבעתיים".

עוד הוסיפה השרה רגב, כי "הפועל באר שבע הביאה כבוד וגאווה לעיר באר שבע, לנגב כולו ולכל האוהדים ברחבי הארץ". לסיום אמרה השרה, "מקווה שהשנה תצליח האלופה להעפיל שלב נוסף באירופה ותעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות".

גם ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת צייץ בחשבון הטוויטר שלו וברך את האלופה החדשה-ישנה, כשכתב, "באר שבע בצדק אלופה. היא טובה יותר, סימפטית יותר. גם לפריפריה מגיע לחגוג, לפחות בספורט. מברוכ!".

בהתאחדות לכדורגל בירכו את באר שבע כשכתבו בדף הפייסבוק הרשמי שלהם, "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק. ברכות להפועל באר שבע על זכיה שניה ברציפות באליפות".

מועדון הכדורגל בית"ר נורדיה, קבוצת האוהדים שהעפילה בתוך שנתיים אל הליגה הלאומית מרגע הקמתם, כתבו "הם הפועל, הם אדומים, אבל עדיין מגיע להם מברוכ. אליפות גדולה".

גם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, גיסה של בעלי הפועל באר שבע אלונה ברקת ברך כשצייץ, "אלונה גיסתי האהובה, עשית את זה שוב".

ח"כ יהודה גליק מה'ליכוד', יליד באר שבע כתב: "גאוה להיות באר שבעי - מזל טוב לאלונה ברקת שהפכה את באר שבע לאימפריית כדורגל כמפעל חינוכי".

יליד באר שבע נוסף הוא סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן ממפלגת 'הבית היהודי', ומי שגם שיחק בצעירותו במדי קבוצת הנוער של המועדון, שצייץ בחשבון הטוויטר שלו "אני מברך את עירי באר שבע על זכייתה של הפועל באר שבע בפעם השניה ברציפות באליפות המדינה! זוהי שמחה לכל העיר ולכל הנגב".

גם ח"כ לשעבר גדעון סער ברך כשכתב "ברכות לאלופים מבירת הנגב: להפועל באר-שבע ולאלונה ברקת. מגיע להם!"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הצטרף לברכות כשכתב "ברכות חמות לאלופת המדינה זו הפעם השנייה ברציפות, הפועל באר שבע!".

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "יששששש אליפות! תושבים ואוהדים יקרים, ברכות מעומק הלב למועדון הכדורגל שלנו, הפועל באר שבע, על זכייה שנייה ברציפות באליפות המדינה בכדורגל. לאלונה ברקת המדהימה, לברק בכר האחד והיחיד, לאסי רחמים המדהים, לשחקנים האלופים ולקהל מספר 1 במדינה. עשיתם את זה בגדול! הבאתם גאווה, כבוד ושמחה לעיר, לנגב ולמדינה. נשמח הלילה בצניעות ואני מבטיח לכם שנתכנן חגיגת אליפות מכובדת, כמו שראוי לאלופים, בתאום עם המועדון".

גם השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל ברכה כשכתבה "בפעם השניה ברציפות - באר שבע אלופה! ברכות לבירת הנגב ולאלונה ברקת - אשה שמוכיחה שסטיגמות זה לחלשים".

צפו בשער האליפות הדרמטי: