אחיקם ובניה הי"ד
אחיקם ובניה הי"דצילום: באדיבות מקור חיים

בוגרי מחזור י"ז מישיבת מקור חיים יזמו פרויקט מימון המונים להנצחת רס"ן בניה שראל ז"ל ואחיקם עמיחי ז"ל, חבריהם למחזור שנפלו במערכות ישראל.

הבוגרים מבקשים את עזרת הציבור במימון הקמת גן הנצחה בכניסה לקמפוס החדש בישיבה, באמצעות פלטפורמת הגיוס Jgive.

"שוב מגיע יום הזיכרון. בכל פעם מחדש כאילו לא עברו השנים- צפות ועולות התמונות, צפים ועולים הזיכרונות- אחיקם ובניה, חברינו, יקירנו, שנפלו על הגנת העם, על אהבת הארץ", אומרים החברים.

"זכינו להכיר את אחיקם. את טוב הלב שלו, את המסירות שלו לאהבת הארץ, את החיוך המתמיד בזווית הפה. אדם שמתספק במועט וצנוע בכל הליכותיו. זכינו להכיר את בניה. המסור כל כך לאנשים סביבו, שנותן את כולו, מהיותו מדריך בבני עקיבא ועד מפקד סיירת גבעתי, מהוויכוח על עניין אידאולוגי ועד ביצוע של רעיון משוגע, מצחיק, משמח".

בני המחזור של בניה ואחיקם ציינו כי ברגע הודעתה של הישיבה על הקמת קמפוס חדש, הם קיבלו החלטה להנציח את זכר חבריהם בהקמת גן אשר ימוקם בכניסה לבית המדרש. "בעינינו, אין דבר שמאפיין יותר את חברינו הי"ד מאשר החיבור המיוחד שבין גן ובית מדרש". משפחותיהם של אחיקם עמיחי ובניה שראל התרגשו מהיוזמה הזו ונתנו לה את ברכתן.

יואל שפיץ אחד מבני המחזור, סיפר כי "אחיקם היה צנוע, פשוט ומסתפק במועט. הוא ידע להקשיב, לייעץ, לעודד, לבטא מחשבות בנושאים שונים, לקבל את השונים ממנו ולכבדם. כמה ידע לעזור, לפרגן, לדאוג לזולת, לתת, לקחת אחריות. הוא הלך עם האמת שלו. מה שהיה צריך לעשות – עשה".

"בניה היה אמיץ לב אך רגיש לזולתו; שובב גדול אך תמיד עם רובד פנימי עמוק של רצינות; בעל יכולת בהשגת כל משימה שהציב לעצמו ובהשלמתה עד תומה. מפקד קשוח וקפדן מחד גיסא ומעין אבא דואג מאידך גיסא; מפקד המקשיב לחייליו ומשתדל להקל מן המעיק עליהם; מפקד הניצב באומץ לב בראש לוחמיו בכל אירוע של לחימה. אדם שהנוכחות המרשימה והכריזמה שהייתה לו חיה בשלום עם ענוות אמת גדולה", תיאר שפיץ.

איתן הולנדר, המרכז את הפרויקט, אמר כי "יום הזיכרון ויום העצמאות מפגישים אותנו עם נשמות מיוחדות שמסרו נפשן על הקמתה וקיומה של מדינת ישראל. נשמות מיוחדות כאלו היו אחיקם עמיחי ובניה שראל, שזכינו ללמוד עמם בישיבת מקור חיים, ואף זכינו להכירם ולהיפגש עם אישיותם המיוחדת".

חברי הנופלים סיכמו ואמרו כי "בפרויקט הגן, יש לנו הזכות להנציח את זכר חברינו בקמפוס חדש שמקימה הישיבה. דרך תרומה זו אנו רוצים להנציח את חברינו הגיבורים ואף להכיר טובה לישיבה בה גדלנו".

לתרומה לפרויקט גן ההנצחה לבניה ואחיקם