יוצר הסרטון המבוים מתנצל: "שגיתי"

"אני רוצה להתנצל במיוחד בפניכם, הציבור החרדי, על האירוע. לא נשלחתי להסית נגד ציבור שמשרת במילואים, גר וחי איתי", כתב הוכמן.

מיכל לוי , ה' באייר תשע"ז

יוצר הסרטון המבוים מתנצל: "שגיתי" -ערוץ 7
טעיתי. בני ברק
ש. כהן. ערוץ 7

הכתב גיא הוכמן, שהפיק וביים סרטון שבו נראים חרדים שוברים דגל ישראל ופוטר ממערכת 'רשת', העלה פוסט בפייסבוק שבו הוא מתנצל על מעשהו ומגולל את שאירע.

"הגיע הזמן לומר זאת, עשיתי טעות", כתב הוכמן. "לא הייתי צריך לצלם את הכתבה הזאת. נשלחתי להיות שחקן במגרש שהוא לא שלי - דוקו, דרמה, כל דבר שהוא לא בידור ושעשועים. זו האמת, זו אינה יוזמה שלי, לא הייתה לי יד בעריכה. אני קומיקאי, לא עיתונאי חוקר, אין לי אג׳נדה, אני לא רוצה לקדם שום דבר. אין לי דבר וחצי דבר נגד הקהילה החרדית, כמו שאין לי נגד אף קבוצה בישראל. אני רוצה שכולם יצחקו באותה מידה. וזה, לצערי, ממש לא היה מצחיק", הסביר.

"זו הייתה השגיאה. כי צחוק הוא מחבר, מקרב, ולא מפלג. והדבר האחרון שאני, כמו כולם, חפץ בו, זה פילוג העם. במיוחד עכשיו. מי שעוקב ומכיר יודע שאני מתעסק הרבה בתוכן ישראלי, בניסיון לצחוק על עצמנו בצורה הכי כיפית. הכי פטריוטית. הכי מחברת. ורוב הזמן זה עובד.

בדבריו הבהיר כי לא היתה לו כל כוונה להסית נגד הציבור החרדי. "הפעם הסכמתי להישלח עם במאי לכתבה שלא צריך להסכים להישלח אליה. ועל זה אני מתחרט. אני רוצה להתנצל במיוחד בפניכם, הציבור החרדי, על כל האירוע. לא נשלחתי כדי להסית נגד ציבור שמשרת איתי במילואים, גר לידי, חי איתי, עוקב אחריי ונהנה מהשטויות שלי.

"אקט שבירת הדגל קרה כקטע ספונטני בסוף הצילומים בבני-ברק, ולא היה אמור להיכנס לסרטון. לצערי לא הייתי שותף לעריכה, כמו גם למטרות שמאחוריה. כל היוזמות היצירתיות שלי עוסקות בתחום ההומור. לצערי, לטיפשותי, כאן בפעם הראשונה חרגתי מהז׳אנר. התוצאה הסופית לא מייצגת את מה שאני מאמין בו. למדתי את זה, למדתי מזה. ולצערי, אני נאלץ לשלם את המחיר. אמשיך ליצור ולעשות את מה שאני יודע. חג עצמאות שמח".