אונסק"ו מייצר היסטוריה מזוייפת

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מספרת על המאבק המדיני לקראת ההצבעה האנטי ישראלית שתתקיים מחר בארגון החינוך של האו"ם. צפו

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' באייר תשע"ז

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מתייחסת אחר הצהריים (שני) להצבעה הצפויה באונסק"ו מחר - יום העצמאות - ומטרתה לנתק את הזיקה בין מדינת ישראל וירושלים.

"מחר נחגוג כולנו את יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל. בזמן שאנחנו נהיה עסוקים בחגיגות, באונסק"ו תיערך הצבעה בדומה לזו שהייתה בשנה שעברה על מעמדה של ירושלים", אמרה חוטובלי.

לדבריה, "חברות אונסק"ו, 58 מדינות, מובלות בידי מדינות ערב, ינסו לומר: לירושלים אין קשר לעם היהודי ואין למדינת ישראל ריבונות על עיר הבירה שלה. בוודאי שמדובר בעיוות היסטורי שאין כדוגמתו. אנחנו נאבקים כרגע על כל מדינה ומדינה שלא תיתן יד לחלק מעיוות ההיסטוריה. עד היום התרגלנו למושג Fake News – *אונסק"ו מייצר לנו Fake History - היסטוריה מזויפת".

חוטובלי הוסיפה, "אנחנו יודעים כישראלים שיש לנו היסטוריה בת 3,000 שנים בירושלים. מחר, בטקס פרס ישראל, דוד'לה בארי יקבל פרס ישראל על המפעל האדיר של עיר דוד. הארכיאולוגיה, האבנים - הכל מדבר היסטוריה ומורשת יהודית של 3,000 שנה. אם באונסק"ו יחליטו להתעלם מזה, בסופו של יום זה יפגע בארגון עצמו. הארגון עצמו יאבד את האמינות שלו ובסופו של יום גם את הרלוונטיות שלו".

היא שבה ופנתה לכל המדינות החברות בארגון החינוך של האו"ם ודרשה מהן "לא לתת יד לעיוות היסטורי כזה ולהצביע בעד האמת".