מרדוק ורעייתו עם טראמפ, 2016
מרדוק ורעייתו עם טראמפ, 2016 צילום: רויטרס

נמשכים הזעזועים ברשת החדשות בכבלים, "פוקס ניוז", המהווה עמוד תווך במהפכה השמרנית בארה"ב. ביל שיין, ששימש כנשיא משותף של החברה, אולץ להתפטר מתפקידו.

שיין נחשב ליד ימינו של הבעלים של "פוקס", רופרט מרדוק. הוא הגן על מי שהיה הכוכב הגדול של "פוקס ניוז", המגיש ביל אוריילי, כשזה הואשם בכך שנהג להטריד מינית עובדות של הרשת, ונשים שנהגו להתארח בשידוריה. אוריילי פוטר בסופו של דבר.

על פי דיווחים, קבוצה של נשים תכננה להפיץ עצומה שקראה לפיטוריו של שיין, ולהאשים אותו בשותפות ל"תרבות הטרדה מינית" שפשתה, לטענתן, במסדרונות הרשת. שלוש נשים שחורות גם פנו לבתי המשפט וטענו כי ברשת יש אווירה גזענית.

כעת ישנם דיווחים כי גם הכוכב שון האניטי, מאוהדי ישראל הגדולים בתקשורת האמריקנית, שוקל לעזוב את הרשת, בתגובה לעזיבתו של שיין.

האניטי אמר באחרונה בתוכניתו שההאשמות לגבי הטרדות מיניות הן טקטיקה בה משתמשים המתנגדים הפוליטיים של השמרנות בכדי לחסל את נציגיה הבולטים.

לרשת היה תפקיד חשוב בעלייתו של דונלד טראמפ לבית הלבן, ונצחונו של טראמפ גם השפיע על הפופולריות של תוכניותיה. המדרוג של תוכניתו של האניטי עלה ב-47% בשלושת החודשים האחרונים.

משקיפים מייחסים את השינויים ברשת "פוקס" לעליית כוחם של שני בניו של מרדוק, לקלן וג'יימס. השניים נחשבים ליותר ליברליים מאביהם.

שון האניטי
שון האניטי צילום: רויטרס