מגיל צעיר אמא הקריאה סיפורים מהתנ"ך

חתן התנ"ך העולמי לנוער, שגיב לוגסי ממעלות תרשיחא, הגיב לזכייה: "התחושה מדהימה - לא האמנתי שהגעתי לשלב הזה".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ו' באייר תשע"ז

מגיל צעיר אמא הקריאה סיפורים מהתנ"ך-ערוץ 7
חידון התנ"ך
צילום: שלומי אמסלם

בתום חידון התנ"ך העולמי לנוער שנערך היום (שלישי), הוכתר שגיב לוגסי ממעלות תרשיחא לחתן התנ"ך לשנת תשע"ז.

לוגסי הינו הזוכה הראשון זה 30 שנה הלומד בבית חילוני. חידון התנ''ך לנוער מתקיים ביום העצמאות מאז שהמדינה חגגה עשור להקמתה.

בראיון לגלי צה''ל סיפר בהתרגשות "כמעט שנה וחצי לא נפגשתי עם חברים - כבר חודשיים לא הייתי בבית ספר. אני לומד כבר הרבה זמן, לא חשבתי שאגיע למקום הראשון".

סגניתו של לוגסי, נעמי כהן מאולפנת בני-עקיבא במירון, לא חלמה להגיע למקום הזה ואמרה כי ההתרגשות הגדולה גרמה לה לטעות בשאלות על הנביא ישעיהו האהוב עליה. "לאמא שלי היה נורא חשוב שנלמד תנ"ך ומגיל צעיר הקריאה לנו סיפורים", סיפרה.

שר החינוך נפתלי בנט אמר באירוע "אנו כותבים כאן, ב-69 שנות המדינה, פרק נוסף לתנ"ך. ספר של מלחמות ונסים, ספר של ניצחונות ושל אתגרי ענק. ספר של קימה משואה לתקומה. רק מתוך הסתכלות היסטורית כזאת, עלינו להסתכל על האתגרים הגדולים העומדים לפתחנו: להיות ממלכה שהיא אור לגויים, מוסרית, רוחנית, אינטלקטואלית, חולמת ויוצרת.

"כל אחד מאתנו שותף לכתיבת פרק נוסף בתנ"ך. כל אחד מאתנו הוא אות הפורחת באוויר אל דפי ספר הספרים. זוהי אחריות כבדה, אך יותר מכך, זוהי משמעות גדולה לחיינו כאן", אמר בנט.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בדבריו להחלטת ארגון אונסק''ו ולפיה לעם היהודי אין זיקה לירושלים. "אין עם בעולם שירושלים קדושה וחשובה לו כמו העם היהודי, אף על פי שהיום מתקיים דיון באונסק"ו שמנסה לכפור באמת הפשוטה הזאת. אנחנו כופרים באונסק"ו, אנחנו דוגלים באמת שלנו, שהיא האמת".