תחנות תרבות

תחנות תרבות והפעם עם עזרי טובי (46), מייסד ארגון ההסברה 'בומרנג'

יוסף ארנפלד , ח' באייר תשע"ז

תחנות תרבות             -ערוץ 7
עזרי טובי
צילום: ארגון 'בומרנג'

ספר שהוא מקור השראה בשבילך:

'תעשיית השקרים' של בן-דרור ימיני. זהו ספר חובה, האורים ותומים לכל מי שמעוניין לקבל חשיפה מפורטת על השקרים והדמגוגיה הארסית המופעלת נגד ישראל באקדמיה ובתקשורת בארץ ובעולם. הרבה כיווני מחשבה ואינפורמציה לסרטוני הסברה שאני מייצר שאובים מהספר הזה.

סרט מומלץ:

'קן הקוקיה' - סרט בקצב אחר, מהקלאסיקות של פעם שאפשרו להתחבר לדמות הראשית ולחוות את עולמם של חולי הנפש מקרוב.

שלושה שירים עבריים אהובים:

לצערי אין לי זמן להקשיב למוזיקה. אבל אם הייתי מקשיב הייתי מקשיב ללהקת 'המושב', להקת רוקנרול מעולה עם מסרים ערכיים.

מה מצחיק אותך?

אנשי שמאל רדיקלים שטוענים שהם ציוניים.

לאן היית מפנה תקציב של מיליון דולר בתחום התרבות?

קודם כול חצי מיליון ל'בומרנג' שרוצה ליצור מהפכה תרבותית בתחום הנגשת אינפורמציה ודעה באופן ויזואלי (סרטונים). השאר יחולק לעמותות המבססות את היות מדינת ישראל ביתו הלאומי של העם היהודי.

קבוצת ווטסאפ מעניינת שאתה חבר בה:

חבר בקבוצת וואטסאפ אחת ויחידה של ארגון נפלא בשם 'לביא זכויות האזרח', העוקב אחר תקינות ההתנהלות של הרשויות בנושאים בעלי משמעות לאומית. עמותה קטנה שיצרה שינויים גדולים שהציבור לא מודע להם. ארגון 'לביא' הוא דוגמה לכך שאפשר להזיז הרים גדולים בעבודה של צעדים קטנים ומדודים.

הבילוי המועדף עליך:

ללא ספק שעות החשיבה הקטנות של הלילה. הזמנים שבהם הילדים ורוב העולם ישן והאוויר נקי למחשבות חדשות. במקצוע שבו אני נמצא חדשנות ויצירתיות הן הכרח קיומי.

דמות פוליטית שמהווה בשבילך מודל בתחום ההסברה:

אין. פשוט אין לנו הסברה אפקטיבית בפוליטיקה של ימינו. הסיבה העיקרית לכך היא העובדה שפוליטיקאים עסוקים בעניינים אחרים, ובכך שאמירה או יצירה הסברתית צריכה לעבור משוכות רבות לפני מימושה. ההסברה הטובה ביותר יכולה לבוא דווקא מלמטה, מהעם, מארגונים שיכולים לעבוד במהירות, בקלילות ובלי מגבלות של תקינות פוליטית - כמו 'בומרנג'.

כלי תקשורת מועדף:

פייסבוק - הבמה של העם. רשת חברתית ששינתה ומשנה את פני המציאות. יש בה חסרונות רבים, אבל יתרונות כגון נתינת במה לקולות העולים מלמטה, מהעם.