לאחר יום הזיכרון
התצפית ע"ש סא"ל מורנו מפורקת

התצפית לזכר סא"ל עמנואל מורנו וסגן עזרא אשר הי"ד ה מוצבת בשכונת נתיב האבות בישוב אלעזר, מפורקת על פי הוראת בג"ץ.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באייר תשע"ז | עודכן: 16:32

המרפסת המוצבת בשכונת נתיב האבות, לזכרם של סא"ל עמנואל מורנו הי"ד וסגן עזרא אשר הי"ד, פורקה היום (חמישי) בידי פועלים מטעם המנהל האזרחי.

פירוק המרפסת ממקומה מתבצע לאחר שבג"ץ נתן תוקף של פסק דין להתחייבות המדינה לפנות את המרפסת מהמקום עד ליום ראשון הקרוב.

במקום נרשמו עימותים בין תושבי המקום ובין העוסקים בפירוק המרפסת.

גורמים רשמיים מסרו כי המרפסת פורקה והונחה במקום סמוך, וכי בהמשך תפעל המועצה האזורית גוש עציון להצבתה במקום חלופי.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי "בהוראת בג"ץ נהרסה היום האנדרטה שהוקמה ע"י חברו לנשק ולזכרו של גיבור ישראל, לוחם עטור שבחים שתמונתו עדיין אסורה לפרסום.

''ההחלטה הכואבת הזו לא תחליש את רוחנו ובכל מקום שבג״ץ יורה על הרס וחורבן אנו נבנה ונחזק בעצמה גדולה את מפעל ההתיישבות", הדגיש נאמן. "ליבי עם תושבי נתיב האבות העומדים בפני החלטה על הריסת ביתם.

''אך כמו שאמרתי, במקום בו יורה בית המשפט העליון להרוס, אנו נפעל לבנות ולהעצים את מפעל ההתיישבות בכלל ובגוש עציון בפרט", הבטיח ראש המועצה.

נזכיר כי לאחר קבלת החלטת בג"ץ אמר לערוץ 7 אילן מורנו, אביו של סא"ל עמנואל מורנו, "אני המום, זאת שערורייה. כואב לי מאוד. התצפית היא זיכרון למען חיילים שנפלו על הארץ".

לדבריו, "זו תצפית שנבנתה על יד חברים של עמנואל אשר בנו זאת מכספם. אני מבקר שם בכל שנה, שומעים סיפורים, שרים. אני יודע שהרבה קבוצות מגיעות לשם כדי לשמוע על עמנואל ועל מורשת הקרב בכלל".

"מה נעשה עכשיו, נביא לשם עכשיו קבוצות ונראה להם שבג"ץ הרס את התצפית?", תהה האב השכול. "אני לא יודע אם יש לי מה לעשות", הוסיף. "אני הקורבן. גם מי שלא הספיק לבקר שם הוא קורבן ומי שביקר שם וראה את היופי והשלווה הוא עוד יותר קורבן".