פולקמן: אין דין תל אביב כדין ירושלים

"יש לנו מחויבות קואליציונית ואנחנו מחויבים לסטטוס קוו", הבהיר יו"ר סיעת 'כולנו' בכנסת ח"כ פולקמן ואמר כי הצדדים יחתרו להסכמות.

בן שאול , ח' באייר תשע"ז

מחוייבים. פולקמן
מחוייבים. פולקמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מאבקי השבת: יו"ר סיעת 'כולנו' בכנסת ח"כ רועי פולקמן הבהיר היום (חמישי) כי סיעתו מחויבת לסטטוס קוו וגם בעניין השבת במרחב הציבורי.

"יש לנו מחויבות קואליציונית ואנחנו מחויבים לסטטוס קוו", אמר פולקמן בראיון לרדיו 'קול ברמה'. בהתייחס לדיווחים במערכת הפוליטית לפיהם השר כחלון הבהיר כי יתנגד להצעת החוק של יו"ר וועדת הכספים ח"כ גפני, אמר פולקמן כי הדברים אינם נכונים.

"לא מיניה ולא מקצתיה. אנחנו שותפים ורגישים לנושאים הקרובים ללב החרדים. אני בטוח שתימצא דרך המלך לשביעות רצון הצדדים. השאלה הגדולה היא האם בפסיקת בג"ץ יש פתח לתקדימים או לא. כמי שמגיע מהמערכת המוניציפאלית אני ער לרגישויות. ישנו ציבור חילוני וציבור חרדי החיים בישראל זה לצד זה וצריך למצוא את האיזונים", הוסיף.

עם זאת, הבהיר פולקמן כי ברור שתל אביב שונה משאר ערי הארץ בשל צביונה החילוני, "ברור שאין דין תל אביב כדין ירושלים כשם שאין דין חיפה - כעיר מעורבת - כדין ירושלים. שבוע הבא אשוחח עם גפני בעניין החוק ואקווה להגיע להבנות".

בשעה 17:00 צפויים נציגי הסיעות החרדיות להיוועד בשנית עם ראש הממשלה לאחר שאתמול לא נרשמו הסכמות בפגישה בין הצדדים.