פגישתו של ביל קלינטון עם התובעת הכללית, על סיפון מטוס פרטי, עלתה לאשתו, הילארי, בסיכוי לנצח במרוץ לנשיאות. כך עולה מעדותו של מנהל ה-FBI, ג'יימס קומי.

קומי הסביר אתמול (רביעי) בעדותו בפני הסנאט שבמשך כל חייו נאבק לשמר את האמינות של ההליך הפלילי בארה"ב.

"בתקופה שלפני הבחירות התרחשו דברים שונים שהעיבו על האמינות הזו", אמר. הוא הסביר שאינו יכול לפרט לגבי חלק מהדברים, אך ציין שהשיא, מבחינתו, היה אותה פגישה מפורסמת בין הנשיא לשעבר, ביל קלינטון, לתובעת הכללית, לורטה לינץ'.

לדברי קומי, זו היתה הסיבה שבגללה החליט שעליו לחשוף בפני הציבור כי מתנהלת חקירה של ה-FBI נגד קלינטון. הוא אמר כי "חש בחילה קלה" מהמחשבה שאולי השפיע על תוצאות הבחירות.

השניים נפגשו במקרה, כביכול, כשהמטוסים בהם טסו נמצאו זה ליד זה בשדה תעופה בפניקס שבאריזונה. כשנודע לקלינטון שלינץ' נמצאת לא רחוק ממנו, כך סופר, הוא הלך לבקר אותה במטוס שלה. לינץ' טענה לאחר מכן שהשיחה ביניהם היתה "חברתית בעיקרה" ועסקה בנכדים שלהם ובמשחק הגולף של קלינטון.

ואולם, ההשערות מהצד הרפובליקני היו שהשניים נועדו בכדי לסגור עיסקה. למחרת היום עתיד היה להתפרסם דו"ח של הקונגרס לגבי מתקפת הטרור בלוב בה נרצח השגריר האמריקני, ולדעת הרפובליקנים, קלינטון הבטיח לה שאם לא תסבך את הילארי, הילארי תאריך את מינוייה כתובעת כללית כשתיבחר לנשיאות.