נשות JWRP
נשות JWRP צילום: אבירם וולדמן

למעלה מ-40 אימהות יהודיות מרחבי העולם אשר יבקרו במהלך החודש הקרוב לראשונה בחייהן בישראל, יקבלו שם עברי כחלק ממסע מומנטום לישראל - פרוייקט משותף למשרד התפוצות ולארגון JWRP היושב במרילנד ארה"ב.

במסגרת המסע בישראל, ארגון JWRP מציע למשתתפות שמעולם לא קיבלו שם עברי בילדותן לקבל לראשונה בחייהן שם עברי בישראל.

בין הנשים שביקשו לקבל שם עברי היא נטלי סקיפיוני, מעצבת פנים ממלבורן, אוסטרליה. "השם העברי שבחרתי הוא שיר-אל. בחרתי את השם הזה משום שהוא נועד להביע את הקשר שלי לאלוקים ואת האהבה שלי לשירה", אמרה סקיפיוני.

"לא קיבלתי שם עברי כשנולדתי משום שאמא שלי היא צרפתייה ונולדה בסוף מלחמת העולם השנייה להורים יהודים שאיבדו בני משפחה במחנות ריכוז. הם נאלצו להטביל את אמא שלי כדי להציל את חייה. לא הייתי כלל מודעת למקורות היהודיים שלי עד שאמא שלי גילתה לי זאת כשהייתי בת 11. כיום, אני מרגישה שקבלת שם עברי בישראל יקרב אותי צעד נוסף אל עבר קבלה מלאה של הזהות היהודית שלי", סיכמה.

נשים נוספות במסע שכבר בחרו בשם עברי הן אימי מילברט מפורטלנד ארה"ב שבחרה את השם אביגיל, דיאנה איסקבב מברוקלין שבחרה להיקרא דבורה, אנה טויברמן מברוקלין שבחרה בשם חנה, ומארינה ריינגולד מברוקלין שבחרה בשם מרים.

פרויקט "מומנטום" של ארגון JWRP ומשרד התפוצות הוא מסע מסובסד בן שמונה ימים בישראל שבו לקחו עד היום למעלה מ-10,000 נשים מ-26 מדינות ברחבי העולם. במסעות משתתפות גם נשים ישראליות והם מאפשרים להן לקיים מפגשים ייחודיים ומעוררי השראה עם הנשים מרחבי העולם. המסע שחוות הנשים ברחבי ישראל, מצפונה ועד דרומה, כולל חווית והתנסויות המלמדות על ההיסטוריה והמורשת היהודית בדגש על ישראל המודרנית. משרד התפוצות נכנס בשנת 2013 כשותף בפרוייקט לאחר שזיהה אותו כמיזם אסטרטגי וחשוב.

אדריאן גולד, המובילה את מסעות מומנטום מטעם ארגון JWRP, מסרה, "טקס קבלת השם העברי הוא אירוע מרגש ורוחני עבור רבות מהמשתתפות שלנו. אני שמחה שאנחנו יכולים להעניק להן את המתנה הזאת כחלק מהמסע מעורר ההשראה שלהן לישראל".

דביר כהנא, מנכ"ל משרד התפוצות, הגיב, פרויקט מומנטום ממחיש את מחויבותה של ממשלת ישראל כלפי יהדות התפוצות ומעניק הזדמנות יוצאת דופן לנשים יהודיות מרקעים שונים כדי לחזק את זהותן והקשר לישראל. הפרוייקט הוא חלק מרכזי בחזון שלנו להעצים אימהות מתוך הכרה במעמדן הייחודי במשפחות שלהן ובקהילה, ובכוחן הייחודי לתרום להבטחת עתיד משגשג לעם היהודי כולו".

ארגון JWRP, שמשרדיו ממוקמים במרילנד ארה"ב, נוסד בשנת 2008, במטרה לקדם העצמת נשים יהודיות, תוך הכרה ביכולתן לשנות את העולם דרך ערכים יהודים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו