טלי גוטליב
טלי גוטליב צילום: אלירן אהרון

עורכת הדין לענייני פלילים, טלי גוטליב, סופגת בימים האחרונים קללות ואיומים במרשתת, לאחר שהפרקליטות החליטה לסגור את התיק נגד אדם אותו ייצגה, שנחשד ביחד עם שני אנשים אחרים באונס.

לאחר לחץ כבד שהפעילו ארגוני הנשים, חזרה בה הפרקליטות מההחלטה, אולם לדעתה של גוטליב, אין פירוש הדבר שיוגש כתב אישום.

האיומים לא מטרידים את גוטליב, לדבריה. "מה שצריך להטריד פה את כולנו זה שאם עורכת דין כמוני מייצגת נאשמים במגוון עבירות, וגם מצליחה לשחרר אותם ולזכות אותם – אז יבולע לי", הסבירה. "אז ארגוני הנשים ישלחו אלי מסרים בכל מיני דרכים, קללות, איומים, דברי נאצה, פוסטים בפייסבוק וברשתות, של 'מי אני בכלל' ואני 'חלאת המין האנושי', כי העזתי להילחם על חפותם של מי שהיו חשודים בעבירה החמורה ביותר בספר החוקים והצלחנו להביא לשחרורם, כי הבאנו ראיות שהוכיחו שלא היה אונס".

מי שולט פה במדינה

"אלא שאז, בין השאר זהבה גלאון – שולטת במדינה ממש! – מוציאה פוסטים בפייסבוק ויוצרת לחץ ציבורי, והפרקליטות חזרה בה כבר מההחלטה שלה לסגור את התיק", תיארה גוטליב את ההפתחויות האחרונות. "הם מטילים אימה על הרשויות השונות. ומה שמפחיד פה זה מי שולט פה במדינה. איך מתערבים לגופים שלוקחים את ההחלטות".

"אני גאה בזכות שלי לעזור, בין השאר, לגברים שטוענים כלפיהם את העבירות החמורות ביותר ואני מצליחה להוכיח את חפותם", הוסיפה. "כי הנחת העבודה במדינה הזאת, גם של המשטרה, היא שהגבר דובר שקר. זו הנחת עבודה בלתי נסבלת!".

"זה פשוט הזוי, היחס של נשים ברשתות החברתיות כלפי נשים אחרות שמעזות לחשוב אחרת", קבעה. "כי נשים מעודדות נשים להיות עדר. אני לא בעדר. אני עורכת דין ואני אלחם על מה שנראה לי נכון ושיאיימו עלי ויקללו אותי כאוות נפשם. מה שמדאיג פה זה ההשתלטות על הגופים שלוקחים החלטות. מתראיינים ולוחצים על הפרקליטות בדרך ישירה ועקיפה".

כותב הכתבה משמש כיו"ר תנועת "המשפחה"